"Olainfarm" piemēro 50 000 eiro sodu

LETA
Foto: Lita Krone / LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome šonedēļ zāļu ražotājam AS "Olainfarm" piemērojusi 50 000 eiro soda naudu par finanšu instrumentu tirgus tiesību aktu pārkāpumiem, pavēstīja FKTK Komunikācijas un finanšu pratības daļā.

FKTK konstatējusi, ka "Olainfarm" nav nodrošinājusi Finanšu instrumentu tirgus likuma un Eiropas Savienības regulas prasības, jo nav savlaicīgi iesniegusi pieprasīto iekšējās informācijas turētāju sarakstu.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai.

Tomēr FKTK padome atļāva veselības uzņēmumu grupas "Repharm" grupas uzņēmumam "AB City" izteikt "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, jo "AB City" uz netiešas līdzdalības pamata bija ieguvusi no "Olainfarm" akcijām izrietošās balsstiesības, kas veidoja 30,85% no balsstiesīgo akciju kopskaita. "AB City" akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā un papildus izsludinātajā akciju pārdošanas iespējā palielināja līdzdalību "Olainfarm" kapitālā līdz 48,1%.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

"Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu