Latvijas skrējēja Džaviza uzvar ultramaratonā no Atēnām līdz Spartai

Latvijas skrējēja Diāna Džaviza sestdien izcīnīja uzvaru 245 kilometrus garajā ultramaratonā no Atēnām līdz Spartai, kas tiek saukts arī par Spartatlonu.

Sportiste, kura startēja zem patreizējās mītnes zemes Austrijas vārda, bet skrēja Latvijas kreklā un finišēja ar Latvijas karogu rokās, distanci veica 21 stundā 23 minūtēs un 36 sekundēs. Vairāk nekā pusstundu atpalika ungāriete Žužanna Maraza, bet trešo vietu ieņēma somiete Honkala Nora.

Sieviešu sacensībās finiša līniju sasniegušas 26 sportistes.

Vīriešiem piekto vietu izcīnīja Matīss Vecvagaris, kurš garo distanci pabeidza 20 stundās 48 minūtēs un 52 sekundēs. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja grieķis Fotis Zisimopuls, kurš Spartu sasniedza 17 stundās 56 minūtēs un 47 sekundēs.

Didzis Brauns ar finiša laiku 28 stundas 54 minūtes un 35 sekundes ieņēma 52.vietu. Vīriešu skrējienā finišējis 141 dalībnieks.

Spartatlons norisinājies 39 reizes vēsturē, šogad piedaloties 53 valstu pārstāvjiem. Pērn Covid-19 pandēmijas dēļ skrējiens netika aizvadīts.