Berlīnes maratonā pirmo lielo uzvaru karjerā gūst Adola

FOTO: AP/Scanpix

Etiopiešu skrējējs Guje Adola svētdien uzvarēja Berlīnes maratonā, bet viņa tautietis Kenenisa Bekele, kurš ir uzvarējis Berlīnes maratonā divas reizes, finišēja trešais.

Adola uzvarēja maratonā ar laiku divas stundas, desmit minūtes un 45 sekundes, kas bija par četrām minūtēm lēnāk nekā kenijiešu skrējēja Eliudes Kipčoges 2018.gadā sasniegtais Berlīnes maratona rekords - divas stundas, viena minūte un 39 sekundes.

Bekele, kurš bija pirmais Berlīnē 2016. un 2019.gadā, centās labot savu personisko rekordu, taču finišēja vien trešais, zaudējot uzvarētājam minūti un divas sekundes. Viņš bija līderpozīcijās un pēc 15 kilometriem pat bija par 25 sekundēm priekšā Kipčoges pasaules rekorda tempam, taču pēc tam atkāpās no vadošās lomas. Bekeli apsteidza Adola un arī otrās vietas ieguvējs kenijietis Betvels Jegons. Kad distancē bija atlikuši septiņi kilometri, Adola izvirzījās vadībā un spēja saglabāt pirmo pozīciju līdz pat finišam.

"Skrējiens sākumā bija ļoti ātrs, vadošā grupa nespēja noturēt tempu, tāpēc es izmantoju iespēju izvirzīties vadībā," pēc uzvaras teica Adola.

Berlīnes maratons Berlīnes ielās bija pirmais no sešiem lielajiem pasaules maratoniem kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, kurā piedalījās augstākās klases atlēti un citi skrējēji, kopā sapulcējot apmēram 25 tūkstošus cilvēku.

30 gadus vecajam Adolam šī ir pirmā uzvara lielajā maratonā. 2017.gada Berlīnes maratonā, kas arī bija etiopieša debija maratona distancē, viņš ieņēma otro vietu, zaudējot rekordistam Kipčogem.

2020.gadā Berlīnes maratons nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ.

Redaktors iesaka