Prognozē, ka šveicieši referendumā atbalstījuši viendzimuma laulību legalizāciju (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Sebastianrg/Shutterstock.com

Šveicē svētdien notikušajā referendumā vairums vēlētāju atbalstījuši viendzimuma pāru laulību legalizāciju, liecina sabiedriskās domas izpētes uzņēmuma "gfs.bern" aplēses.

Saskaņā ar "gfs.bern" aplēsēm 64% vēlētāju referendumā atbalstījuši viendzimuma laulību legalizāciju. Pret to nobalsojuši 36%.

Šveices parlaments 2020. gada decembrī apstiprināja likumprojektu, kas ļauj viendzimuma pāriem laulāties.

Tomēr atbilstoši Šveices tiešās demokrātijas sistēmai jaunie likumi var tikt apstrīdēti un tie var tikt nodoti balsošanai referendumā, ja 100 dienu laikā tiek savākti 50 000 parakstu.

Pārtikušajā valstī ar 8,6 miljoniem iedzīvotāju ieceres oponenti savāca vairāk nekā 60 000 parakstu.

Šveicieši nacionālajā, reģionālajā un lokālajā līmenī par dažādiem jautājumiem balso trīs četras reizes gadā - vai nu par apstrīdētiem likumiem vai priekšlikumiem, kas savākuši pietiekami daudz parakstu.

Pašreiz viendzimuma pāri Šveicē var reģistrēt civilās partnerattiecības. Tiesa gan, šis statuss negarantē tādas pašas tiesības kā laulība, arī attiecībā uz pilsonības iegūšanu un kopīgu bērnu adoptēšanu.

Šveicieši šodien arī balsoja par priekšlikumu paaugstināt nodokļus ieņēmumiem no investīcijām un kapitāla, piemēram, dividendēm vai nekustamā īpašuma izīrēšanas. Saskaņā ar "gfs.bern" aplēsēm 66% šveiciešu nobalsojuši pret šo ierosinājumu, kā tas jau tika gaidīts.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu