Sv, 25.09.2022.

Lielbritānija gatavo armiju degvielas piegāžu nodrošināšanai. Daudzās DUS tā ir beigusies

LETA
Lielbritānija gatavo armiju degvielas piegāžu nodrošināšanai. Daudzās DUS tā ir beigusies
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 20
Lielbritānija.
Lielbritānija. Foto: Sipa USA/ScanPix

Lielbritānija pirmdien gatavoja armiju, lai tā varētu palīdzēt degvielas piegāžu nodrošināšanai apstākļos, kad bažas par kravas automašīnu šoferu deficītu novedušas pie paniskas degvielas pirkšanas. Šī iemesla dēļ daudzās uzpildes stacijās beigusies degviela.

"Ierobežots skaits armijas autocisternu šoferu būs gatavības stāvoklī un nepieciešamības gadījumā tiks dislocēti, lai tālāk stabilizētu degvielas piegāžu ķēdi," pirmdienas vakarā paziņoja Uzņēmējdarbības, enerģētikas un rūpnieciskās stratēģijas ministrija.

Izmisuši autovadītāji stāvēja rindās pie degvielas uzpildes stacijām, izpērkot degvielu un izprovocējot aicinājumus valdībai izmantot ārkārtas pilnvaras, lai nodrošinātu prioritāti degvielas iegādē veselības aprūpes un citu svarīgāko nozaru darbiniekiem.

Valdība ir paziņojusi, ka šo krīzi izraisījis kravas automašīnu šoferu deficīts, kuriem jāpiegādā degviela, un bezprecedenta pieprasījums pēc tās.

Armijas šoferi saņems specializētu apmācību, pirms viņi tiktu dislocēti degvielas piegādēm gadījumā, ja krīze tuvākajās dienās nemazināsies.

"Tā kā degvielas rūpniecība paredz pieprasījuma atgriešanos normālā līmenī tuvāko dienu laikā, ir pareizi, ka mēs speram šo saprātīgo piesardzības soli," sacīja uzņēmējdarbības ministrs Kvazi Kvartengs.

"Ja būs vajadzīgs, militārā personāla dislocēšana nodrošinās piegāžu ķēdei papildu jaudu kā pagaidu pasākumu, lai palīdzētu mazināt spiedienu, ko izraisīja lokalizēta degvielas pieprasījuma pīķi," viņš piebilda.

Valdība jau ir daļēji mīkstinājusi stingrāko pēcbreksita imigrācijas politiku, piedāvājot īstermiņa atbrīvošanu no vīzām ārvalstu kravu pārvadātājiem, lai mazinātu šo šoferu deficītu.

"Shell", BP, "Esso" un citas enerģētikas kompānijas ir paziņojušas, ka Lielbritānijas naftas pārstrādes rūpnīcās ir daudz degvielas, un prognozējušas pieprasījuma atgriešanos normālā līmenī tuvākajās dienās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu