"Volkswagen" "dīzeļgeita": EK aicina izmaksāt kompensācijas visiem patērētājiem ES

FOTO: Reuters/ScanPix

Eiropas Komisija (EK) otrdien aicināja Vācijas autobūves koncernu "Volkswagen" kompensācijas tā dēvētajā dīzeļgeitas lietā izmaksāt visiem patērētājiem Eiropas Savienībā (ES), ne tikai Vācijā.

ES tieslietu komisārs Didjē Reinderss paziņojumā norādīja, ka "Volkswagen" "nevēlas sadarboties ar patērētāju organizācijām, lai rastu pienācīgu risinājumu patērētājiem", un uzņēmums līdz šim kompensācijas izmaksājis vien automobiļu īpašniekiem Vācijā un ASV.

"Kompensācijas jāsaņem visiem patērētājiem," uzsvēra Reinderss.

"Volkswagen" saistībā ar šo skandālu kompensācijās un tiesu nodevās jau kopumā samaksājis aptuveni 32 miljardus eiro. Lielākā daļa no šīs summas nonākusi ASV, kur tiesas un regulatori aktīvi rīkojušies, lai panāktu, ka "Volkswagen" samaksā kompensācijas.

Tikmēr 235 000 automobiļu īpašnieku Vācijā uzņēmums piekritis samaksāt 750 miljonus eiro.

Reinderss kritizēja "Volkswagen" par negodprātīgu rīcību, cenšoties izslēgt ES patērētājus ārpus Vācijas no kompensāciju saņemšanas, novilcinot juridiskos procesus.

2015.gada septembrī "Volkswagen" izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem tā ražoto automašīnu aprīkotas ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu mērījumu falsificēšanas programmatūra.

Redaktors iesaka