"VEF Rīga" sezonas atklāšanas mačā uzveic Štelmahera vadīto "Kalev"/"Cramo"

Kristers Zoriks
Kristers Zoriks Foto: FIBA.com

"VEF Rīga" piektdien savā laukumā "Pafbet" Latvijas - Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) iepriekšējās sezonas finālistu cīņā uzveica Roberta Štelmahera vadīto Tallinas "Kalev"/"Cramo".

Oficiālajā līgas sezonas atklāšanas spēlē piektdien "Rimi" Olimpiskajā centrā "VEF Rīga" ar 86:84 (28:19, 20:12, 22:30, 16:23) uzveica Štelmahera un Akseļa Vairoga trenēto Tallinas "Kalev"/"Cramo" ar Ojāru Siliņu un Mārci Vītolu ierindā.

Tallinas klubs vadībā tika tikai pirmās ceturtdaļas sākumā, kad pēc centra spēlētāja Kamari Mērfija diviem gūtiem punktiem viesi panāca 9:6 savā labā. Septiņu punktu izrāviens pēc diviem precīziem Kristera Zorika soda metieniem noveda jau pie 16:11 mājinieku labā.

Pēc Kristjana Kitsinga tālmetiena viesi otrās ceturtdaļas sākumā pietuvojās līdz 22:28, taču nākamos 14 punktus guva mājinieki, panākot 42:22 pēc Ronalda Karija juniora diviem gūtiem punktiem.

Arī otrajā puslaikā līdz pat 62:48 mājinieki bija vadībā vismaz ar 15 punktiem. Tomēr tad viesi guva septiņus punktus pēc kārtas, un intriga spēlē atgriezās līdz pat tās beigām.

Igauņu klubs pat minūti un 38 sekundes pirms mača beigām izlīdzināja rezultātu (79:79), taču vadībā netika.

Sestdien, 2.oktobrī, cīņā iesaistīsies pārējās četras Latvijas komandas: "Latvijas Universitāte" uzņems "Tartu Universitāti"/"Maks & Moorits", "Liepāja" spēlēs ar "Tarvas", "Ogre" - ar Raplas "AVIS Utilitas", bet "Valmiera Glass"/ViA izbraukumā tiksies ar Tallinas "TalTech". Svētdien, 3.oktobrī, cīņā iesaistīsies Hābnēmes "Viimsi" un Tallinas "Kalev".

Latvijas vadošo komandu "VEF Rīga" un "Ventspils" dueļi notiks 18.decembrī Rīgā un 20.februāri Ventspilī.

Pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas - sešas Latvijas vienības - "VEF Rīga", "Ogre", "Ventspils", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Latvijas Universitāte" un "Liepāja", kā arī astoņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", Raplas "Avis Utilitas", "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev"/TLU, "TalTech" un Hābnēmes "Viimsi".

Igaunijas komandās bez Siliņa un Vītola spēlēs arī Māris Ziediņš un Eduards Hāzners (abi - Tallinas "Kalev"/TLU), Ričards Daniels Vanags un Arnolds Helmanis (abi - Raplas "Avis Utilitas"), Ronalds Zaķis (Hābnēmes "Viimsi"), Andris Misters ("Parnu Sadam"), Edmunds Elksnis ("Tartu Universtitāte"/"Maks & Moorits") un Toms Ķēdis (Rakveres "Tarvas").

2020./2021.gada sezonā piedalījās 13 komandas. Pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu dēļ pamatturnīrs tika izspēlēts divās grupās, katras valsts komandām sacenšoties tikai savā starpā. Pa trim labākajām Latvijas un Igaunijas komandām aprīlī Rīgā piedalījās finālsešinieka turnīrā, kurā uzvarēja "Kalev"/"Cramo". Otrajā vietā ierindojās "VEF Rīga", trešajā - "Ogre".