Telefonkrāpnieki Latvijā masveidā sākuši pielietot jaunu krāpšanas metodi

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Motortion Films/shutterstock.com

Šonedēļ telefonkrāpnieki masveidā sākuši pielietot jaunu krāpšanas metodi, kopējot un izmantojot eksistējošus Latvijas mobilo telefonu numurus, informē mobilo sakaru operatora SIA "Bite Latvija" pārstāvji.

Uzņēmumā skaidro, ka zvani visbiežāk tiek veikti caur ārvalstu tīklu, dublicējot Latvijas numuru un krāpniekiem uzdodoties par banku darbiniekiem un runājot krievu valodā. Atzvanot uz šiem mobilo telefonu numuriem, atbildēs nevis krāpnieki, bet gan reāli cilvēki Latvijā, kuru mobilā telefona numurs ticis izmantots krāpnieciskiem mērķiem.

Saņemot šādu zvanu, uzrādās eksistējošs un reālam klientam piederošs Latvijas mobilā telefona numurs ar kodu "+371", bet patiesībā krāpnieki šo telefona numuru ir dublicējuši tikai uz zvana laiku, izmantojot IP telefoniju un viltojot to īpašā un sarežģītā šifrēšanas sistēmā. Visbiežāk šādi zvani tiek pārraidīti uz Latviju caur ārvalstu mobilo sakaru tīkliem.

Kā norāda "Bite Latvija" korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja Una Ahuna-Ozola, telefonkrāpnieki izmanto aizvien komplicētākas un rafinētākas metodes, tomēr saglabājas viena kopīga iezīme - zvans no it kā bankas un saruna krievu valodā.

Saņemot šādu zvanu, tas tūlītēji ir jāpārtrauc, uzsvēra Ahuna Ozola.

Jau ziņots, ka Valsts policijas (VP) un bankas regulāri brīdina iedzīvotājus par telefonkrāpnieku darbību. Tomer, neskatoties uz to, piemēram, laika posmā no 4. līdz 12.septembrim policija saņēma 56 iesniegumus par gadījumiem, kad personām ir izkrāpti kopumā 261 000 eiro.

Redaktors iesaka