C, 11.08.2022.

Balsotāju aptauja: Gruzijas pašvaldību vēlēšanās vadībā partija "Gruzijas sapnis"

LETA
Balsotāju aptauja: Gruzijas pašvaldību vēlēšanās vadībā partija "Gruzijas sapnis"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Gruzijā sestdien notikušajās pašvaldību vēlēšanās saskaņā ar balsotāju aptaujām pie vēlēšanu iecirkņiem vadībā atrodas valdošā partija "Gruzijas sapnis", apsteidzot bijušā prezidenta Mihaila Saakašvili dibināto lielāko opozīcijas partiju - Apvienoto nacionālo kustību.

Saskaņā ar telekompānijas "Imedi" pasūtījumā veikto aptauju "Gruzijas sapni" atbalstījuši 47,6% vēlētāju, bet Apvienoto nacionālo kustību - 27,1%, tikmēr telekompānijas "Mtavari Arhi" pasūtītā aptauja uzrāda mazāku balsu starpību, liecinot, ka par "Gruzijas sapni" balsojuši 38,6% vēlētāju, bet par Apvienoto nacionālo kustību - 33% vēlētāju.

Saskaņā ar Gruzijas Centrālās vēlēšanu komisijas sniegto informāciju līdz plkst.17 vēlētāju aktivitāte sasniedza 41,3% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Jau ziņots, ka dienu pirms vēlēšanām Saakašvili atgriezās Gruzijā un sociālajā tīklā "Facebook" aicināja balsot par Apvienoto nacionālo kustību vai "citu godīgu politisko spēku", lai gāztu no varas "Gruzijas sapni". Bijušais prezidents arī mudināja savus atbalstītājus vēlēšanu dienā sarīkot galvaspilsētā gājienu, cerot tajā piedalīties pats, taču jau piektdien tika aizturēts un nogādāts Rustavi pilsētas cietumā, kur viņš pieteicis badastreiku.

Gruzijā bijušais prezidents aizmuguriski notiesāts saistībā ar apsūdzībām amata pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un viņam atņemta Gruzijas pilsonība. Pats 53 gadus vecais Saakašvili, kas ieguvis Ukrainas pilsonību, šīs apsūdzības noraidījis, tās dēvējot par politiski motivētām.

Maijā ar Eiropadomes prezidenta Šarla Mišela starpniecību partiju starpā tika panākta vienošanās, kurā "Gruzijas sapnis" solīja sarīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, ja pašvaldību vēlēšanās saņems mazāk nekā 43% balsu. Tomēr jūlijā valdošā partija no vienošanās vienpusējā kārtā izstājās, izpelnoties asu Eiropas Savienības (ES) un ASV kritiku.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu