Jonass Vācijas "Grand Prix" sacensībās MXGP klasē izcīna ceturto vietu

Pauls Jonass

FOTO: Jānis Asaris, speciāli TVNET

Latvijas motosportists Pauls Jonass no "Gas Gas" komandas svētdien Vācijā pasaules motokrosa čempionāta 11.posma - Vācijas "Grand Prix" - MXGP klases sacensībās izcīnīja ceturto vietu.

Pirmajā braucienā latvietis ierindojās sestajā vietā, bet otrajā braucienā izcīnīja ceturto pozīciju, kas ļāva Vācijas posmā ieņemt ceturto vietu arī kopvērtējumā.

Pirmajā braucienā, ko pēc kvalifikācijas Jonass uzsāka no sestās vietas, viņš arī visus apļus pabeidza kā sestais labākais braucējs.

Uzvarēja spānis Horhe Prado, no kura Jonass atpalika nedaudz vairāk nekā 28,5 sekundes. Otrais bija nīderlandietis Džefrijs Herlingss, kurš finišēja 143 sekundes tūkstošdaļas aiz uzvarētāja, trešais 4,228 sekundes aiz Prado - slovēnis Tims Gajsers.

Gandrīz visu otro braucienu Jonass nobrauca piektajā vietā, 16. no 18 apļiem apsteigdams nīderlandieti Glenu Koldenhofu, kuru beigās apsteidza arī šveicietis Džeremijs Sīvers.

Uzvarēja braucienā Gajsers, pārliecinoši apsteidzot francūzi Romēnu Fevru un Herlingsu.

Vācijas posma kopvērtējumā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena ar izcīnītiem 25 punktiem kāpa Gajsers. 42 punktus sakrāja Herlingss, 40 punktus - Fevrs. Jonass ar 33 punktiem ierindojās ceturtajā vietā, apsteidzot Sīveru un Koldenhofu, kuriem abiem pa 29 punktiem.

Kvalifikācijas braucienā pirmajā vietā ierindojās Herlingss, kurš apsteidza Gajseru.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirmajā vietā atkal izvirzījies Gajsers, kurš sakrājis 415 punktus un par diviem punktiem apsteidz līdzšinējo līderi Herlingsu. Tikai astoņus punktus Gajseram zaudē Fevrs. Jonass kopvērtējumā ar 287 punktiem ieņem septīto vietu.

Iepriekšējā posmā - Sardīnijas "Grand Prix" - Jonass ieņēma astoto vietu.

Pērn par MXGP čempionu trešo reizi tika kronēts Gajsers, bet Jonass, kurš vasarā guva smagu traumu, ierindojās 31.vietā.

Nākamais posms MXGP klasē notiks 10.oktobrī Lakapelas-Marivalas trasē Francijā.

Šosezon MXGP klasē paredzēti 18 posmi. Sezonas noslēgums plānots novembrī Itālijā.