Maršrutā Rīga-Daugavpils pasažieru pārvadājumus nodrošinās arī "Lux Express Estonia"

Pasažieri Rīgas starptautiskajā autoostā.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

No 11. oktobra maršrutā Rīga-Daugavpils pasažieru pārvadājumus ar autobusiem nodrošinās arī AS "Lux Express Estonia", ziņo Autotransporta direkcija.

Tādējādi no 11. oktobra maršrutā Rīga - Daugavpils konkurēs "Lux Express Estonia" un SIA "Daugavpils autobusu parks", kas šo savienojumu apkalpo jau kopš 1. septembra.

"Lux Express Estonia" izpildīs četrus reisus katru dienu un vēl divus divreiz nedēļā.

Tādējādi pasažieriem tiks nodrošināta iespēja nokļūt no Rīgas Daugavpilī un otrādi, braucot kādā no kopumā 12 komerciālajiem autobusa reisiem, astoņiem vilciena reisiem, kā arī diviem valsts dotētajiem autobusu reisiem, kas tiek izpildīti pa Daugavas otru krastu caur Vecumniekiem, Aknīsti un Ilūksti.

"Lux Express Estonia" maršrutā Rīga-Daugavpils no 11. oktobra katru dienu izpildīs četrus reisus - plkst.12.30 un 17.30 no Rīgas un plkst.7 un 12.25 no Daugavpils. No 15.oktobra piektdienās un svētdienās tiks izpildīts reiss plkst.17.25 no Daugavpils, bet no 16.oktobra pirmdienās un sestdienās tiks nodrošināts reiss no Rīgas plkst.7.15.

No 1.septembra pasažieru pārvadājumi ar autobusiem uz komerciāliem principiem ir ieviesti maršrutā Rīga-Daugavpils, bet no 1.oktobra - maršrutos Rīga-Olaine un Rīga-Salaspils. Savukārt no 2022.gada 1.janvāra tādus plānots ieviest maršrutā Rīga-Jelgava, Rīga-Ogre un Rīga-Sigulda. Pieteikties atļaujas saņemšanai šobrīd var uz jebkuru no minētajiem maršrutiem, tai skaitā maršruta Rīga-Sloka un Rīga-Jaunķemeri apkalpošanai.

Ar komerciālo maršrutu nodrošināšanu saistītie zaudējumi un izdevumi ir pārvadātāja pašrisks, un tie no valsts vai pašvaldību budžeta netiks kompensēti. Maršrutā pārvadātājs var pats noteikt biļetes cenu un lojalitātes programmas.

ATD ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.

Aktuālākās ziņas