O, 29.11.2022.

"Nav viena vainīgā, ja vien kāds no jums nav patoloģisks ļaundaris." Ieva Sīmane par partneru neuzticību

Apollo.lv
"Nav viena vainīgā, ja vien kāds no jums nav patoloģisks ļaundaris." Ieva Sīmane par partneru neuzticību
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: heroestudio/Shutterstock

Pēdējā laikā klientu un sociālo tīklu sekotāju lokā aktuālākā sarunu tēma esot partneru neuzticība, sarunā ar portālu "Apollo.lv" atklāj seksualitātes un partnerattiecību entuziaste, koučs un erotisko stāstu autore Ieva Sīmane.

Rūpju un intereses trūkums pašiem par sevi

"Uzticība ir tas, uz ko mēs paļaujamies, saistoties ar to īpašo cilvēku. Taču reti kad rēķināmies, ka neesam pasargāti no tā, ka mums pašiem vai partnerim var reizēm iepatikties kāds cits cilvēks. Mēs neesam pasargāti no pēkšņām simpātijām.

Slepena aizraušanās var būt bēgšana no sevis, no attiecībām un rutīnas. Bet reizēm tā ir mīlestība, kurai neiespējami pretoties. Viss ir likumsakarīgs. Tie, kuriem kaut kā būtiska nepietiek esošajās partnerattiecībās, meklē "kaut ko" citos, ne sevī. Mūsdienās pret otru cilvēku ir nenormālas prasības – ideālisms!" par neuzticības klātbūtni attiecībās stāsta Ieva Sīmane.

Viņa atklāj, ka savā praksē pārāk bieži nākas dzirdēt klientu sūdzības par krāpšanas gadījumiem partnerattiecībās.

"Apkopotie pieredzes stāsti rāda, ka viens no populārākajiem, ja ne pats biežākais krāpšanas iemesls, ir rūpju un intereses trūkums pašiem par sevi!

Pārsvarā sievietes, bet arī vīrieši, realizē un principā iztukšo sevi daudzajos dzīves pienākumos, izšķīst rūpēs par apkārtējiem un partnerattiecībām, kurās seksualitāte īstenota tās dabiskajā izpausmē, nepaliek enerģijas, laika un intereses.

Nevēlos attaisnot nevienu dēkaini, taču ir vērts zināt, ka neuzticība ir savā ziņā apstākļu sakritība, kas palīdzējusi cilvēkiem risināt kādu nepietiekamību attiecībās.

Piemēram, ja vīrietim ilgstoši pietrūkst seksuālas tuvības ar savu sievieti, ar laiku viņš kļūst viegli izprovocējams uz ārējiem kairinātājiem, stāsies spēkā apstākļu sakritības princips, kuram viņš, visdrīzāk, ļausies.

Savukārt, ja sievietei ilgstoši pietrūks emocionālas tuvības ar savu vīrieti, ar laiku viņa izjutīs prieku un saviļņojumu (bieži kopā ar vainas sajūtu) par citu vīriešu uzmanības apliecinājumiem.

Un tad vienudien nāk klajā nodevība… tā burtiski uzspridzina prātu un pašapziņu! Kā tiktāl varēja nonākt? Kā varēju nepamanīt?" stāsta Sīmane.

Viņa saviem klientiem vienmēr sakot - katrā krāpšanā ir arī kaut kas labs!

"Izklausās neticami, vai ne? Taču lielākoties sesijās ar klientiem šo labo izdodas atrast. Un tas ir sākums lieliskām pārmaiņām, izaugsmei.

Pēc krāpšanas gadījumiem cilvēki pēkšņi atsāk nodarboties ar sportu, apgūt jaunus hobijus, kopt sevi, izglītojas, izbrīvē laiku atpūtai un pamatu pamatos - rūpes par sevi liek pirmajā vietā, lai būtu interesanti ne tikai sev, bet arī partnerim.

Nav lieki piebilst, arī libido - griba baudīt dzīvi, seksu, sevi - atgriežas ar uzviju!

Šādas grūtības ir abu partneru atbildība. Nav viena vainīgā, ja vien kāds no jums nav patoloģisks ļaundaris. Krāpšana nav beigas, tā ir jauns sākums, vienalga, vai jūs paliekat esošajās attiecībās, vai jūsu ceļi šķiras," atklāj seksa koučs.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu