Krievija sāk izmeklēšanu saistībā ar video par spīdzināšanu vienā no valsts cietumu slimnīcām

FOTO: Urri/Shutterstock.com

Krievijas varasiestādes otrdien sākušas izmeklēšanu par izvarošanu saistībā ar video par spīdzināšanu vienā no valsts cietumu slimnīcām.

Projekts "Gulagu.net", kam ir avoti plašajā Krievijas cietumu sistēmā, ieguvis vairāk nekā 1000 video failus, kuros redzama spīdzināšana cietumos. Pirmdien "Gulagu.net" publicēja video, kurā redzams, kā kailu vīrieti izvaro ar nūju cietuma slimnīcā, kur ārstējas tuberkulozes pacienti. Vīrietis, kurš ir piesiets pie gultas, sāpēs kliedz.

"Gulagu.net" vadītājs Vladimirs Osečkins ziņu aģentūrai AFP pastāstījis, ka "Gulagu.net" šos un citus video saņēmis no Baltkrievijas pilsoņa, kas sēdējis cietumā Saratovā. Viņš tika atbrīvots februārī un kopš marta sūta video "Gulagu.net".

"Mēs dēvējam viņu par baltkrievu Snoudenu," sacīja Osečkins, kurš atrodas Francijā.

"Šī ir pirmā reize, kad cilvēktiesību aizstāvji ir ieguvuši tik kolosālu informāciju, kas pierāda spīdzināšanas sistēmisko raksturu Krievijā," norādīja Osečkins.

3

Federālais Sodu izpildes dienests (FSIN) šodien paziņoja par izmeklēšanas sākšanu, norādot, ka dienesta darbinieki no Maskavas nosūtīti uz Saratovu, lai pārbaudītu video redzamās informācijas pareizību.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka Kremlis zina par šo video.

"Ja tiks apstiprināta šo materiālu autentiskums, tad, protams, tas ir iemesls nopietnai izmeklēšanai," sacīja Peskovs.

Osečkins apsūdzēja Krievijas varasiestādes, ka tās dara visu iespējamo, lai piesegtu cietumos notiekošos pārkāpumus.

"Krievijas varasiestādes ir liekulīgas un dara visu iespējamo, lai norobežotos no šī spīdzināšanas konveijera," sacīja

Osečkins. Viņš atklāja, ka "Gulagu.net" plāno iesniegt šos failus Eiropas Padomē un ANO.

Cilvēktiesību aktīvisti regulāri ziņo spīdzināšanu, pazemošanu un piekaušanu, ko cietumos pastrādā apsargi vai ieslodzītie viens pret otru.

Aktuālākās ziņas