RAKUS no pirmdienas pārtrauks dienas stacionāra pakalpojumus un daļu no plānveida operācijām

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnikas vadītājs, anesteziologs reanimatologs Oļegs Šuba (no kreisās) veic traheostomijas operācijas COVID-19 pacientam. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ņemot vērā Covid-19 pacientu lielo skaitu un gaidāmo pieaugumu, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) no 11. oktobra pārtrauks dienas stacionāra pakalpojumus un daļu no plānveida operācijām, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē informēja RAKUS valdes loceklis Haralds Plaudis.

Plānveida operāciju ierobežojumi neattieksies uz onkoloģijas jomas plānveida operācijām, kā arī citām lielām, svarīgām medicīniskām manipulācijām, ko RAKUS turpinās nodrošināt, norādīja Plaudis.

RAKUS pārstāvis norādīja, ka šodien slimnīcā ir aizņemti 93% no Covid-19 pacientiem paredzētajām gultām un ir palikušas 14 brīvas gultas. No intensīvās terapijas gultām Covid-19 pacientiem ir aizņemti 94% un brīva palikusi viena gulta.

Plaudis arī norādīja, ka ir problēma ar pieejamo darbinieku skaitu, jo daļa no personāla slimo - šodien prombūtnē ir 23% no intensīvās terapijas darbiniekiem.

Kā ziņots, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) šodien Veselības ministriju lūgs izsludināt ārkārtas situāciju Latvijas veselības nozarē, jo nakts laikā situācija Covid-19 dēļ krasi pasliktinājusies, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja NMPD vadītāja Liene Cipule.

Jau ziņots, ka par stingrākiem Covid-19 izplatības mazināšanai paredzētiem ierobežojumiem Krīzes vadības padome turpinās spriest ceturtdien, 7.oktobrī, jo otrdien Ministru prezidenta Krišjānis Kariņa (JV) sasauktajā sēdē par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai tika runāts, tomēr pašlaik pie konkrētiem risinājumiem nonākt vēl neizdevās.