Pļaviņš/Točs Pasaules tūres finālturnīra ievadā piedzīvo zaudējumu

LETA
Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs
Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs trešdien, 6. oktobrī Pasaules tūres finālturnīru sāka ar zaudējumu.

Latvijas sportisti ar rezultātu 0-2 (19:21, 16:21) cieta neveiksmi pret amerikāņiem Džeiku Gibu un Teileru Krebu.

Pļaviņš/Točs, kuri sacensībās piedalās ar īpašo ielūgumu un kuri pasaules rangā ir viszemāk no desmit pāriem, turnīrā izsēti ar desmito numuru. Tikmēr amerikāņiem sacensībās piešķirts ceturtais numurs.

Pirmajā setā latvieši vienubrīd bija vadībā ar četriem punktiem (12:8), taču pretinieki guva sešus bezatbildes punktus un vadības grožus neatdeva. Otrajā setā amerikāņi izšķirošo atrāvienu veica pēc seta vidus, kad guva četrus bezatbildes punktus, no neizšķirta 11:11 panākot 15:11.

Iepriekšējās trīs savstarpējās spēlēs nemainīgi pārāki ir bijuši amerikāņi. 2018. gadā viņi Pļaviņu un Toču ar 2-1 (21:17, 19:21, 15:13) uzvarēja Gštādes "Major" sērijas turnīrā Šveicē, bet nākamajā gadā svinēja divas uzvaras - ar 2-0 (22:20, 21:17) Siameņas četru zvaigžņu Pasaules tūres turnīrā Ķīnā un ar 2-1 (21:19, 20:22, 15:11) atkal Gštādē.

Ceturtdien latviešus gaida cīņa ar labi zināmajiem itāļiem Danieli Lupo un Paolo Nikolai, kuri ar mājinieku tiesībām izsēti ar pirmo numuru, kā arī Ondržeju Perušiču un Davidu Šveineru no Čehijas (5.), ar kuriem bija jātiekas gan Tokijas olimpiskajās spēlēs, gan Eiropas čempionātā.

Piektdien notiks Latvijas dueta pēdējais grupas mačs ar nīderlandiešiem Stēfenu van de Feldi un Kristiānu Vārenhorstu (8.).

Otrā grupā sacenšas olimpiskie čempioni no Norvēģijas Annešs Mūls/Kristians Sērums (3.), Kataras pāris Čerifs Junuss/Ahmeds Tidžans (2.), nīderlandieši Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēvsens (6.), krievi Iļja Ļešukovs/Konstantīns Semjonovs (7.) un mājinieki Adrians Karambula un Enriko Rosi (9.).

Abu grupu uzvarētāji uzreiz iekļūs pusfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji ceturtdaļfinālā cīnīsies par divām ceļazīmēm uz pusfinālu. Divu pēdējo vietu ieguvējiem grupās sacensības būs beigušās.

Pirms diviem gadiem turnīrā uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas pārstāvji olimpiskie vicečempioni Vjačeslavs Krasiļņikovs un Oļegs Stojanovskis.

Vienlaicīgi notiks arī turnīrs sievietēm, kurā Latvija nav pārstāvēta.

Pasaules tūres fināls Sardīnijā norisināsies līdz 10.oktobrim.

Jau ziņots, ka tas būs Latvijas dueta pēdējais kopīgais starts.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu