"Rīgas satiksme" tuvāko nedēļu laikā ieviesīs elektroniskas sabiedriskā transporta biļetes

Rīgas Satiksme klientu centrs Brīvības ielā 191. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Uzņēmums "Rīgas satiksme" iecerējis jau pēc aptuveni divām nedēļām ieviest iespēju biļetes sabiedriskajam transportam galvaspilsētā iegādāties elektroniski. To Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atklāja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

"Plānots, ka elektroniskās biļetes varēs iegādāties pēc 2-3 nedēļām, pauda "Rīgas satiksmes" pārstāve.

Innusa norādīja, ka biļetēm iecerēts izmantot "Rīgas satiksmes" lietotni. Tāpat biļetēm paredzēts izmantot arī lietotni "Mobilly", ar kuru gan vēl patlaban nav noslēgts līgums, kā arī vēl vienu mobilās lietotnes uzturētāju, kuru Innusa neatklāja.

Uzņēmuma vadītāja atgādināja, ka pirms dažām nedēļām "Rīgas satiksme" aicināja jebkuru potenciālo pasažieri, kurš vēlētos izmantot elektronisko biļeti, testēt šīs biļetes darbību. Un šajā laikā tika konstatēti nepieciešamie tehnoloģiskie uzlabojumi biļešu ieviešanai.

"Faktiski darbs ir pabeigts. Mums ir jānoslēdz līgums ar vēl diviem biļešu izplatītājiem. Es ceru, ka ilgākais trīs nedēļu laikā, mēs spēsim nodot pilnīgi visiem lietojumā šāda veida biļetes," atzīmēja Innusa.

Viņa atzina, ka šāds transporta biļešu risinājums atvieglos tās iegādi tiem pasažieriem, kuri ar sabiedrisko transportu nepārvietojas regulāri, vai arī tiem, kuri ikdienā pārvietojas dažādu maršrutu sabiedriskajos transportos.