Apvienoto Arābu Emirātu valdība paziņojusi par uzvaru cīņā pret Covid-19 - vakcinēti 95% iedzīvotāju

FOTO: NAPA/Shutterstock.com

Laikā, kad Latvijā strauji pieaug saslimstība ar Covid-19, pasaulē valstu panākumi cīņā pret koronavīrusu ievērojami atšķiras. Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) valdība paziņojusi par uzvaru cīņā pret Covid-19, savukārt mūsu kamiņvalstī Krievijā joprojām tiek reģistrēts rekordaugsts mirušo skaits. Tikmēr vairākas ziemeļvalstis uz laiku apturējušas "Moderna" vakcīnas izmantošanu gados jauniem pacientiem, vēsta Latvijas Radio. 

Apvienoto Arābu Emirātu valdība šajās dienās paziņojusi, valstij ir izdevies uzvarēt cīņā ar Covid-19 krīzi. Tai ir augstākais vakcinēto personu īpatsvars, saslimušo skaits ir samazinājies līdz zemākajam līmenim kopš pagājušā gada vasaras.

AAE vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši 95% iedzīvotāju, 85% ir pilnībā vakcinēti.

Citviet pasaulē situācija ir daudz sliktāka. Piemēram, mūsu kaimiņvalstī Krievijā gandrīz katru dienu tiek uzstādīti arvien jauni saslimstības un mirstības rekordi. Nu jau gandrīz nedēļu ik dienu Krievijā tiek konstatēti vairāk nekā 25 000 saslimšanas gadījumu, bet trešdien sasniegts arī vienā dienā mirušo rekords - 929 cilvēki. Ceturtdien tika ziņots, ka diennakts laikā miruši 924 cilvēki, inficējušies vairāk nekā 27 000.

Krievijā joprojām ir ļoti zems vakcinācijas līmenis. Vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmusi tikai trešdaļa iedzīvotāju, bet pilnībā vakcinēti ir 30% iedzīvotāju.

Dažos reģionos varas iestādes izsludinājušas obligātu vakcināciju, citos tā noteikta tikai atsevišķu profesiju darbiniekiem. Savukārt Kaļiņingradas apgabals pat izskata iespēju pilnībā apturēt plānveida medicīnas pakalpojumu sniegšanu.

Zviedrija, Dānija un Somija tikmēr paziņojušas, ka uz laiku aptur "Moderna" vakcīnas izmantošanu gados jauniem pacientiem. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad saņemtas ziņas par iespējamām retām kardiovaskulārām blaknēm. To iespēja gan ir ļoti reta, taču lēmums nepotēt šo vakcīnu cilvēkiem, kas jaunāki par 30 gadiem, pieņemts piesardzības dēļ.

Ziemeļvalstīs arī veikts īpašs pētījums, kura dati jau ir nosūtīti Eiropas Zāļu aģentūrai, atzinums ir gaidāms aptuveni pēc mēneša. Dānija un Zviedrija gados jaunajiem iedzīvotājiem iesaka saņemt kompāniju "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto vakcīnu.