Cietumos varēs strādāt tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu

Nacionālā mēroga digitālais vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāts, ar kuru iedzīvotāji var apliecināt vakcinācijas faktu.

FOTO: Zane Bitere/LETA

No 11. oktobra ieslodzījuma vietu teritorijā varēs atrasties tikai tādas personas, kurām ir derīgs Covid-19 sertifikāts, informē Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP).

Šī prasība neattiecas uz ieslodzītajiem, bet uz personālu un apmeklētājiem.

Ieslodzījuma vietu darbiniekiem pieļaujams arī negatīvs RNS testa rezultāts, ja tests veikts pēdējo 72 stundu laikā pirms ierašanās ieslodzījuma vietā.

Informācija par epidemioloģiskās drošības nosacījumiem ieslodzījuma vietās, arī par ieslodzījuma vietu darbinieku, kas ir uzsākuši vakcinācijas procesu, testēšanu, tiks publicēta pēc valdības lēmuma pieņemšanas.

Jau ziņots, ka Krīzes vadības padome ceturtdien, 7.oktobrī, vienojās par ārkārtējās situācijas izsludināšanu uz trīs mēnešiem.

Visā publiskajā sektorā tiks noteikts pienākumu obligāti vakcinēties pret Covid-19, pēc padomes informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš skaidroja, ka ministrijas strādā pie vadlīnijām, kā darba devējiem rīkoties saistībā ar darbinieku vakcinēšanos. Ja līdz šim pienākums vakcinēties tika noteikts mediķiem, pedagogiem un sociālās aprūpes centru darbiniekiem, tad tagad KVP lēma, ka obligāti jāvakcinējas būs arī publiskajā sektorā strādājošajiem - gan valsts, gan pašvaldību sektorā.

Tāpat tiks paplašinātas vakcinācijas prasības privātajā sektorā. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pēc sēdes pauda, ka privātajiem darba devējiem ar gaidāmo Ministru kabineta lēmumu tiks uzdots obligāti izvērtēt pienākumu noteiktiem darbiniekiem vakcinēties, īpašu uzmanību vēršot uz personām, kuru darbība ir kritiski nepieciešama uzņēmuma darbības turpināšanai vai kuru darba pienākumi iekļauj tiešu kontaktu ar klientiem.

Lai šie lēmumi stātos spēkā, tie piektdien būs jāapstiprina ārkārtas Ministru kabineta sēdē.

Aktuālākās ziņas