O, 27.09.2022.

FOTO ⟩ Itālijā protesti pret jaunajiem Covid-19 ierobežojumiem pārauguši grautiņos

LETA
Itālijā protesti pret jaunajiem Covid-19 ierobežojumiem pārauguši grautiņos
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 12
Foto: AFP / Scanpix

Protesti pret Itālijas valdības koronavīrusa politiku sestdien Romā pārauguši nopietnos grautiņos.

Tūkstošiem protestētāju sestdien devās gājienā pa galvaspilsētas ielām un vairākkārtīgi iesaistījās sadursmēs ar policiju.

Demonstranti centās izlauzties cauri nožogojumiem un apmētāja policistus ar krēsliem un petardēm, bet policisti pret viņiem pielietoja stekus, piparu gāzi un ūdensmetējus.

Sestdienas pievakarē protestētāji uzbruka Itālijas lielākās arodbiedrības CGIL galvenajai mītnei. Amatieru uzņemtajos video redzams, kā protestētāji uzbrūk policistiem un apsargiem ar mietiem un karogu kātiem un pēc tam ielaužas ēkā pa galvenajām durvīm.

Itālijas premjerministrs Mario Dragi nosodīja vardarbību un uzsvēra, ka arodbiedrības ir demokrātijas un strādnieku tiesību aizsargs un jebkāda to iebiedēšana ir smagi jāsoda.

CGIL ģenerālsekretārs Mauricio Landīni uzbrukumu nodēvēja par "organizētu fašistu vardarbību, uzbrukumu demokrātijai un un visai biznesa pasaulei, kuru mēs atvairīsim. Neviens nedrīkst domāt, ka viņi varēs atstumt mūsu valsti atpakaļ fašisma ērā".

Nākamnedēļ Itālijā stāsies spēkā jauni pasākumi pret Covid-19.

Itālijas valdība ir noteikusi obligātu Covid-19 sertifikātu uzrādīšanu visiem valsts un privātā sektora darbiniekiem, kļūstot par pirmo Eiropas valsti, kas spērusi šādu soli.

No 15.oktobra katram, kurš ieradīsies darbavietā, veikalā vai restorānā, būs jāuzrāda "zaļā pase" jeb Covid-19 sertifikāts, kas apstiprina personas pilnīgu vakcināciju, pārslimošanu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu