Sv, 25.09.2022.

Ministrs: Jauno ierobežojumu skarto uzņēmumu atbalstam vajadzēs 60 miljonus eiro mēnesī

LETA
Ministrs: Jauno ierobežojumu skarto uzņēmumu atbalstam vajadzēs 60 miljonus eiro mēnesī
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Foto: Zane Bitere/LETA

Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto jauno ierobežojumu skarto uzņēmumu un darbinieku atbalstam ik mēnesi varētu būt nepieciešami 60 miljoni eiro, intervijā "Latvijas radio" sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Viņš norādīja, ka ir nozares, kurās ierobežojumu dēļ ārkārtējās situācijas laikā nebūs iespējams darboties, piemēram, uzņēmumi, kas nodrošina izklaides pakalpojumus iekštelpās. Šajās nozarēs varētu piemērot apgrozāmo līdzekļu programmu, kā arī iecerēts sniegt atbalstu darbiniekiem, kuri paliks bez ienākumiem šajos trīs mēnešos.

Tāpat būs nozares, kur prognozējams apgrozījuma kritums uz pusi. Tas saistīts ar to, ka uzņēmumi varēs strādāt daļēji, apkalpojot tikai vakcinētos cilvēkus, kas ir puse no iedzīvotāju skaita, skaidroja Vitenbergs. Šajās nozarēs iecerēts pielāgot apgrozāmo līdzekļu programmu.

Ministrs pauda cerību, ka šonedēļ par atbalstu tiks panākta vienošanās. Pagaidām gan nav zināmi precīzi termiņi, kad par to tiks lemts.

Vienlaikus ministrs atzina, ka gadījumā, ja vakcinācijas pret Covid-19 tempi nepieaugs, ierobežojumus varētu nākties pagarināt.

Kā ziņots, Latvijā uz trim mēnešiem izsludināta ārkārtējā situācija, tādējādi spēkā stājoties vairākiem Covid-19 izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem.

Paredzēts, ka personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus. Tāpat nolemts ierobežot arī vakcinētas personas - piemēram, pasākumos "zaļajā" jeb drošajā zonā tiks noteiktas papildu epidemioloģiskās drošības prasības, proti, jāvalkā maskas, jāievēro distance, tāpat paredzēts ieviest arī konkrētus dalībnieku ierobežojumus noteiktos pasākumos.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu