Krievijas aktīvisti ieguvuši ieslodzīto spīdzināšanu videoarhīvu

Apollo.lv
Cietums.
Cietums. Foto: Solveiga Kaļva

Krievijas ieslodzīto cilvēktiesību aizsardzības organizācijas "Gulagu.net" rīcībā nonācis vēl viens videoarhīvs ar pierādījumiem ieslodzīto spīdzināšanai un pazemošanai Krievijas cietumos, ziņo Krievijas medijs "Doždj".

Par jauna video arhīva iegūšanu "Gulagu.net" dibinātājs Vladimirs Osečkins pavēstīja intervijā žurnālistam Aleksandram Pļuščevam.

Kā atklāja Osečkins, jauno videoarhīvu aktīvistiem nodevis tas pats cilvēks, kas sagādāja arī iepriekšējos videomateriālus, - programmētājs Sergejs.

Šim programmētājam, iepriekš izciešot cietumsodu, piecus gadus bija piekļuve Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) datorsistēmām Krievijas pilsētā Saratovā.

Pirmajā reizē viņš “Gulagu.net” nodeva 40 gigabaitus informācijas. Aktīvisti publiskoja vairākus video no pirmā arhīva. Šajos video redzamas ieslodzīto spīdzināšanas un izvarošanas Saratovas cietuma tuberkulozes slimnīcā.

To, kas redzams jaunākajā videoarhīvā, Osečkins pagaidām nekomentē.

Pirmo video publiskošana Krievijā izraisīja plašu skandālu, kā rezultātā tika ierosinātas septiņas krimināllietas, bet vairākas FSIN Saratovas apgabala pārbaudes amatpersonas tika atstādinātas no pienākumu pildīšanas.

Projekts "Gulagu.net" specializējās ieslodzīto cilvēktiesību aizsardzībā un vāc materiālus par nelikumīgām darbībām Krievijas ieslodzījuma vietās.

Šā gada vasarā "Gulagu.net" paziņoja, ka projekts pārtrauc savu darbību Krievijā un izved visus darbiniekus no valsts, bažījoties par viņu drošību. Tomēr projekta autori uzsvēra, ka "Gulagu.net" darbību turpinās.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu