FOTO ⟩ Stradiņa slimnīca komentē NMPD mašīnu rindu pie uzņemšanas

FOTO: Dana France

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā (PSKUS) plānots atvērt vēl vienu uzņemšanas punktu, kas būs paredzēts tieši Covid-19 pacientiem, pastāstīja slimnīcas pārstāve Janita Veinberga. Tāpat "Stradiņu" pārstāvji komentē sociālos tīklos izskanējušo informāciju par "garajām rindām" pie slimnīcas piektdienas pēcpusdienā.

Viņa noraidīja piektdien vairākās vietās publiski izplatīto informāciju, ka pie slimnīcas sastājusies vairāk nekā desmit Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) automašīnu rinda. Tāda patiešām esot bijusi, bet vidēji ar sešām līdz astoņām automašīnām.

"Tas patiešām ir daudz, bet tas ir jaunais normālais. Arī šodien no plkst.12 atved ārkārtīgi daudz Covid-19 pacientus, un šo pacientu uzņemšana nenotiek tik ātri, kā citiem," skaidroja Veinberga.

32

Viņa atzina, ka slodze mediķiem ir ārkārtīgi liela, tomēr viņi rēķinoties, ka būs vēl lielāka. Šī iemesla dēļ PSKUS drīzumā plāno atvērt vēl vienu uzņemšanas punktu jaunajā slimnīcas korpusā. Veinberga norādīja, ka pašreiz vēl top precīzs rīkojums, bet, iespējams, slimnīcas A korpuss novembra sākumā varētu tikt pārvērsts par Covid-19 pacientu korpusu.

Portālam "Apollo.lv" "Stradiņu" pārstāve minēja, ka šobrīd slimnīcas stacionēto vidū Covid-19 pacienti sastāda aptuveni 70% no visiem pacientiem.

Publicēto slimnīcas komentēja arī NMPD vadītāja Liene Cipule. Viņa tagadējo situāciju veselības nozarē salīdzināja ar ugunsgrēku, kas tiek dzēsts "uz izsīkuma robežas", bet no otras puses "veido jaunus degšanas laukus".

Jau vēstīts, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 2142 jauni Covid-19 gadījumi un saņemti ziņojumi par 12 Covid-19 pacientu nāvēm. Šī ir jau trešā diena pēc kārtas, kad Latvijā dienā tiek atklāti vairāk nekā 2100 jauni Covid-19 inficētie, vakar sasniedzot jaunu rekordu - 2408 gadījumus.

Savukārt Covid-19 dēļ slimnīcās esošo pacientu skaits sasniedzis 980.