Kanādā sievietei gultā iegāžas meteorīts

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Triff/Shutterstock

Kādai sievietei pamatīgi paveicies, kad cauri guļamistabas jumtam gultā iegāzies meteorīts. Par laimi negaidītais gultas biedrs nolaidies uz spilvena sievietei blakus.

Sievietes vārds ir Ruta Hamiltone. 3. oktobra naktī viņa mierīgi gulēja savās mājās Kanādas pilsētā Goldenā, kad pēkšņi viņu pamodināja skaļš sprādziens un no jumta krītošas atlūzas. Tūliņ viņa izlēca no gultas, ieslēdza gaismu un ieraudzīja akmeni, kas bija iegāzies gultā – tieši vietā, kur pirms brīža atradās viņas galva. 1,3 kilogramus smagais meteorīts bija dūres lielumā, vēstīts izdevumā “The New York Times”.

Hamiltone nekavējoties ziņoja policijai, kas izpētīja notikuma vietu un sazinājās ar vietējo celtniecības kompāniju, lai noskaidrotu, vai viņu objektā netālu nav noticis sprādziens. Kompānijas pārstāvis atbildēja, ka sprādziena neesot bijis, tomēr debesīs esot novērota spilgta gaisma, ko pavadījuši sprādzienam līdzīgi trokšņi.

Vēlāk noskaidrojās, ka sievietes gultā iegāzies objekts no kosmosa.

Katru gadu uz mūsu planētas nogāžas tūkstošiem atmosfērā nesadeguši meteorīti, tiesa, lielākā daļa no tiem paliek nepamanīti. Zināmajā vēsturē ir tikai saujiņa gadījumu, kad meteorīts nogāzies tuvu cilvēkam vai uzkritis cilvēkam virsū, rakstīts izdevumā “Space”.

Viens no pasaulē zināmākajiem gadījumiem norisinājās Alabamā, ASV, kad meteorīts trāpīja Annai Hodžesai, kura līdzīgi kā Hamiltone notikuma brīdī saldi gulēja. Hodžesai gan tik ļoti nepaveicās kā Hamiltonei un 3,8 kilogramus smagais meteorīts, atsitoties pret radio aparātu, trāpīja viņai pa sāniem, atstājot pamatīgu zilumu.

Lai arī Hamiltoni meteorīts neskāra, tomēr pamatīgi pārbaidīja.

“Tu mierīgi guli, esi drošībā savā gultā, bet tev, kā izrādās, tāpat var uzkrist meteorīts,” viņa stāstīja ziņu izdevuma “CBC” žurnālistiem.

Tagad viņa plāno meteorītu nosūtīt Londonas zinātniekiem, lai tie varētu to izanalizēt. Tomēr pēc tam viņa cer to atgūt un saglabāt piemiņai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu