Divas lielākās Viļņas slimnīcas paziņojušas par plānveida hospitalizācijas pārtraukšanu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Covid-19 izplatības dēļ Lietuvā turpina augt veselības aprūpes sistēmas noslodze, tāpēc divas no trim Viļņas lielākajām slimnīcām paziņojušas par plānveida hospitalizācijas pārtraukšanu. Vienlaikus valdība patlaban neredz vajadzību atkal ieviest reģionālos "lokdaunus" kā pavasarī, tā vietā aicinot iedzīvotājus vakcinēties, vēsta LTV Ziņu dienests. 

Viļņas Santarišķu klīnika un Viļņas pilsētas klīniskās slimnīca paziņoja, ka aptur plānveida hospitalizāciju, jo arvien vairāk nodaļu piepildās ar Covid-19 pacientiem. Viļņas reģionā hospitalizēti trešā daļa no aptuveni 1600 Covid-19 slimniekiem, kas patlaban tiek ārstēti Lietuvas slimnīcās.

"Vairums pacientu tiek ārstēti Viļņas pilsētā, kur lielākā daļa gultasvietu ir aizpildītas. Kopējais slimnīcu gultu noslogojums reģionā ir 92%. Viļņā palikušas tikai dažas brīvas gultasvietas Covid-19 pacientiem, tādēļ tiek gatavotas jaunas nodaļas," pastāstīja Viļņas Santarišķu klīnikas pārstāve Jolita Jakutiene.

Lietuvā aizvadītajā diennaktī apstiprināti vēl 2700 jauni inficēšanās gadījumi. Pēdējo dienu skaitļi ir augstākie kopš pērnā decembra. Trešdien mūsu dienvidu kaimiņvalstī tika apstiprināts lielākais Covid-19 nāves gadījumu skaits kopš janvāra – 39. Lietuvā patlaban otra straujākā koronavīrusa izplatība Baltijas valstīs aiz Latvijas.

Apmeklējot vietējo slimnīcu Jonišķos, premjere Ingrīda Šimonīte gan teica, ka viņas valdība šobrīd neplāno ieviest reģionālos "lokdaunus" kā tas bija ziemā un pavasarī.

Premjere norādīja - atšķirībā no tā laika, tagad ir pietiekami vakcīnu. Viņa aicināja iedzīvotājus potēties.

"Reģionos ar zemāku vakcinācijas aptveri, kā Šauļos vai Klaipēdā, ir intensīvās terapijas nodaļu noslogojuma problēma. Mediķi dara, ko spēj. Šī ir cena, kas mums jāmaksā, un tādēļ arī nevaram saņemt atsevišķus citus veselības aprūpes pakalpojumus. Diemžēl daļa mūsu sabiedrības to neuzskata par pietiekamu motivāciju aizsargāt ne tikai citu, bet arī savas intereses," sacīja Šimonīte.

Valdība uzskata, ka pašreizējie ierobežojumi ir pietiekami.