Ar Covid-19 inficētā Valsts prezidenta veselība uzlabojas

Valsts prezidents Egils Levits.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Ar Covid-19 sasirgušā Valsts prezidenta Egila Levita veselība uzlabojas, un viņš varētu atgriezties darbā nākamnedēļ, vēsta raidījums "Panorāma". 

"Prezidenta veselības stāvoklis uzlabojas. Viņam gan nebija smaga slimības norise, vieglas iesnas un tāds krekšķis, arī neliela temperatūra, bet tagad arī šie simptomi samazinās. Un viņš turpina strādāt," pastāstīja Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

Teikmanis šodien sazinājies ar Valsts prezidentu, un abi apsprieduši arī gaidāmos ierobežojumus jeb tā dēvēto "lokdaunu". Prezidents uzskata, ka ir pēdējais brīdis ierobežojumu ieviešanai.

"Mēs redzam šo visai dramatisko saslimšanas pieaugumu, un slimnīcu kapacitātes nav neierobežotas. Mēs redzam, ka tās ir tiešas sekas tam stāvoklim, ka daudzi nav vakcinēti. Tāpēc būtu jākoncentrējas uz īpaši jūtīgām iedzīvotāju grupām, senioriem, kuri lielā skaitā joprojām nav vakcinēti. Jāizmanto visas iespējas, lai šo vakcinācijas pienākumu radītu aizvien vairāk iedzīvotāju grupām. Šobrīd gribu uzsvērt, ka vakcinēšanās ir pienākums pret sabiedrību," prezidenta teikto atstāstīja Teikmanis.

Levits "AstraZeneca" ražoto vakcīnu saņēma šā gada februāri. Valsts prezidents darbā pilnā apmērā varētu atgriezties jau nākamnedēļ. Pagaidām Levita tuvākās vizītes ir atceltas. Teikmanis arī uzsvēra, ka prezidents stingri ievēros valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības un valdības lēmumus.