Pavļuts: Padoties nevakcinēto šantāžai nav risinājums

Veselības ministrs Daniels Pavļuts

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valdībai nav ne mazākās vēlmes un gatavības pārskatīt 15. novembri kā gala datumu, kad pašvaldību un valsts iestāžu darbiniekiem jābūt vakcinētiem pret Covid-19, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"). Tāda bija viņa atbilde, runājot par Daugavpils slimnīcu, kur no 1600 darbiniekiem vakcinējušies tikai 46%.

"Mums nav tiesību apdraudēt slimnīcas pacientus, ka darbinieki nav vakcinēti un pastāv saslimšanas risks," sacīja Pavļuts.

Viņš norādīja, ka, ja slimnīcas darbinieki nevakcinēsies, tad būs jāmeklē risinājums, kā rīkoties. Tomēr risinājums neesot "padoties nevakcinēto šantāžai". "Tā mēs paliksim pie arvien jaunām mājsēdēm," teica ministrs.

Veselības ministrija apsolījusi, ka skolas būs pirmās, ko atvērs pēc "lokdauna". Citās nozarēs "normālā gultnē" dzīve būšot tikai vakcinētajiem. "Nevakcinētajiem ir jārēķinās, ka viņu iespējas īstenot savas vajadzības, izņemot pamata vajadzības, būs ierobežotas un vēl ierobežotākas turpmāk," sacīja Pavļuts.

Runājot par senioru vakcināciju, ar ko Latvijā nav veicies labi, Pavļuts norādīja uz vairākām lietām. Pirmkārt, problēma ir tā, ka valstij trūkst iespēju, kā uzrunāt krievvalodīgos seniorus. Tāpat arī nav izdevusies ideja, ka ģimenes ārsti sazvana un pierunā savus pacientus vakcinēties pret Covid-19, izskaidrojot potes nepieciešamību.

Pašlaik Latvijā nedēļā varot sapotēt ap 100 000 cilvēku. Tas nozīmē, ka sešu līdz septiņu nedēļu laikā varētu sapotēt visus vēl nevakcinētos iedzīvotājus. Tomēr ministrs neņēmās prognozēt, cik lielu cilvēku skaitu varētu sapotēt līdz "lokdauna beigām". Viņš sacīja, ka pašlaik nav skaidrs, cik daudz cilvēku atsauksies. "Cilvēku gatavību vakcinēties nevaram paredzēt. Bet esam darījuši visu, lai vakcinācija būtu neizbēgams solis," stāstīja Pavļuts.

Pēc viņa teiktā, tiks palielināta izbraukuma vakcinācija, kā arī mobilo vakcinācijas punktu skaits. Novērots, ka vakcinēties gribētājiem atvērtie lielie vakcinācijas centri diemžēl ir pustukši. Cilvēki labāk stāv stundām rindā pie autobusa, kas piebraucis pagalmā.