UEFA uz 10 gadiem diskvalificē "Spartaka" ģenerāldirektoru un bijušo futbolistu Gauraču

Edgars Gauračs

FOTO: Sanita Sparāne (Latvijas Futbola federācija)

Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) uz desmit gadiem diskvalificējusi Jūrmalas futbola kluba "Spartaks" ģenerāldirektoru un bijušo futbolistu Edgaru Gauraču.

UEFA Kontroles, ētikas un disciplīnārlietu komisijas sēdē šonedēļ pieņemts lēmums, ka saistībā ar apsūdzībām spēļu un sacensību rezultātu sarunāšanā Gauračam piemērojams aizliegums uz desmit gadiem iesaistīties jebkādās ar futbolu saistītās darbībās.

Gauračs atzīts par vainīgu UEFA Disciplinārkodeksa punktu par spēļu un sacensību integritāti pārkāpumos.

Viņš atzīts par vainīgu trīs apakšpunktu pārkāpumos. Kā pirmais pārkāpums minētas "darbības, visticamāk, veicot nelikumīgu vai pārmērīgu ietekmi uz spēles vai sacensību gaitu un/vai rezultātu ar mērķi gūt labumu sev vai trešajai pusei".

Komisija arī atzīmē, ka UEFA "nekavējoties un brīvprātīgi netiek informēta", ja persona tiek uzrunāta "veikt nelikumīgu vai pārmērīgu ietekmi uz spēles vai sacensību gaitu un/vai rezultātu", bet trešajā punktā atzīmēts, ka "nekavējoties un brīvprātīgi netiek ziņots UEFA par personai zināmu uzvedību, kas var novest pie spēļu un sacensību integritātes pārkāpuma".

Lēmums stājas spēkā no tā pieņemšanas brīža.

UEFA saistībā ar šo lēmumu aicinās Starptautisko Futbola federāciju asociāciju (FIFA) diskvalifikāciju attiecināt uz jebkādu darbību sporta pasaule.

Lēmumā arī teikts, ka Jūrmalas "Spartaks" apņemas personīgi informēt Gauraču par noteikto sodu.