Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt sertifikātu (6)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Zane Bitere/LETA

91 Saeimas deputāts iesniedzis sadarbspējīgu sertifikātu, to izdarījuši arī 85% frakciju darbinieki, 79% Saeimas administrācijas darbinieki, kā arī 70% komisiju darbinieki un 68% Saeimas prezidija locekļu birojos strādājošie, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Vissliktākā situācija ir ar deputātu palīgiem. Tikai katrs trešais palīgs iesniedzis informāciju par pārslimošanu, vai vakcinēšanos.

Saeimas preses dienestā norāda, ka dati katru dienu mainās, jo līdz pat 15. novembrim vēl ir iespējams iesniegt informāciju par vakcinēšanos, vai pārslimošanu.

"Atbilstoši Ministru kabineta rīkojuma Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 5.3. punktam, kas paredz, ka valsts un pašvaldību institūciju darbinieki un amatpersonas no 2021. gada 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, šobrīd turpinās informācijas saņemšana no deputātiem un darbiniekiem par vakcināciju pret Covid-19. Līdz ar to vakcinācijas aptvere papildinās katru dienu," norāda Saeimas Preses dienests.

Neoficiāla informācija liecina, ka nevakcinēti darbinieki joprojām ir arī Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces birojā. Publiski pieejamā informācija liecina, ka priekšsēdētājas birojā ir pieci darbinieki. Sazvanot biroja vadītāju Guntru Riņķi, viņa nespēj nosaukt, cik darbinieki ir iesnieguši Covid-19 sertifikātu. Riņķe sola noskaidrot un vēlāk atzvanīt, taču savu solījumu netur. Guntra Riņķe uz "Bez Tabu" telefona zvaniem vairs neatbild, kā arī neatzvana.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ignorē "Bez Tabu" aicinājumu intervijā atklāt savu redzējumu par nevakcinētajiem viņas tuvākajiem kolēģiem, tā vietā tiek atsūtīta rakstiska atbilde.

"Esmu "par" vakcināciju un esmu aicinājusi pēc iespējas ātrāk vakcinēties.

Saeimas priekšsēdētājas birojā ir vakcinējušies vai vakcinēšanu uzsācis pārliecinoši lielākais darbinieku vairākums. Atbilstoši valdības rīkojumam valsts iestāžu darbiniekiem vakcinācijas sertifikāts jāiesniedz līdz šā gada 15. novembrim.

Sagaidu, ka tas tiks izdarīts, citādi darba attiecības netiks turpinātas,"

skaidro Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Politisko procesu vērotājs Filips Rajevskis norāda, ka arī uz Mūrnieces biroja darbiniekiem attiecas prasība par vakcinēšanos.

"Ja cilvēks strādā politiskos amatos, kā amatpersonu politiskajos birojos, viņi ir ļoti tuvu politiskajam procesam. Viņi labi zina, kā lēmumi tiek pieņemti, kā tie veidojas, kā līdz tam nonāk. Viņiem vajadzētu respektēt šos lēmumus daudz vairāk nekā ierindas cilvēkam,"

tā politisko procesu vērotājs Filips Rajevskis.

Saeimas preses dienesta sniegtā informācija liecina, ka Mūrnieces birojā tomēr ir deviņi darbinieki, tikai viens nav vakcinējies, pārslimojis Covid-19 vai uzsācis vakcinēšanos.

Komentāri (6)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu