Bruņotie spēki iesaistīsies mobilo vakcinācijas centru izveidē Latvijas reģionos

"Veselības centru apvienības" sagatavotais mikroautobuss, kas, atsaucoties pieprasījumam, nodrošinās vakcinācijas procesa pret Covid-19 mobilitāti uzņēmumos un pašvaldībās visā Latvijā.

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Nacionālie bruņotie spēki no 25. oktobra līdz 31. decembrim pēc Veselības ministrijas pieprasījuma nodrošinās nepieciešamo personālu un autotransportu mobilo izbraukuma vakcinācijas punktu izveidei Latvijas reģionos, norāda Aizsardzības ministrija.

Nacionālie bruņotie spēki nodrošinās desmit mikroautobusus mobilo vakcinācijas punktu izveidei, katram no tiem piesaistot divus profesionālā dienesta karavīrus vai zemessargus.

Mobilo izbraukuma vakcinācijas punktu izveidē tiks iesaistītas visas četras Zemessardzes brigādes un Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecība, kā arī pēc nepieciešamības - citas profesionālā dienesta vienības, sniedzot atbalstu veselības nozarei Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanā Latvijā.

Jau ziņots, ka no 16. oktobra Nacionālie bruņotie spēki pēc Veselības ministrijas pieprasījuma sniedz atbalstu arī vakcinācijas centros Rīgā un reģionos vakcinācijas pret Covid-19 organizēšanā.

Zemessargi un karavīri organizē iedzīvotāju plūsmu pie vakcinācijas centru ieejas un vakcinācijas centros, kā arī sniedz atbalstu vakcinēto personu novērošanā uzreiz pēc vakcinācijas.

Atbalstu katrā no reģionālajiem vakcinācijas centriem sniedz vismaz trīs zemessargi vai karavīri, bet vakcinācijas procesa organizēšanā Rīgā - Ķīpsalas hallē, ""Rimi" Olimpiskajā centrā" un konferenču kompleksā "Atta Centre"- līdz 25 zemessargi vai karavīri.

Kopš Covid-19 vīrusa izplatības pagājušā gada pavasarī, aizsardzības nozare ir aktīvi iesaistījusies tā ierobežošanā un krīzes pārvarēšanā visā Latvijā.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs pārņēma individuālo aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļu centralizēto iepirkumu veikšanu, kamēr Nacionālie bruņotie spēki tika iesaistīti nepieciešamā loģistikas atbalsta nodrošināšanā.

Vienlaikus Nacionālie bruņotie spēki, tajā skaitā Zemessardze, sniedza atbalstu Valsts robežsardzei Eiropas Savienības kopējās ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, pašvaldību policijām sabiedriskās kārtības uzraudzībā, kā arī tika sniegts atbalsts Valsts policijai mājsēdes nodrošināšanā.

Tāpat svarīgs atbalsts tika sniegts pašvaldībām un sociālās aprūpes centriem, cenšoties ierobežot Covid-19 izplatību, nodrošinot tos gan ar nepieciešamiem materiāli tehniskajiem līdzekļiem, gan apsardzi un pat medicīniskā personāla iesaisti.

Aktuālākās ziņas