VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret personu par teju kilograma hašiša kontrabandu

FOTO: VID foto

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu pret personu par sevišķi bīstamas narkotiskās vielas – hašiša kontrabandu, informē VID.

2021. gada jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot padziļinātu pasta sūtījumu muitas kontroli, atklāja aptuveni 871,5 gramu hašiša nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai, izmantojot pasta pakalpojumus. Veicot kratīšanu aizdomās turētās personas dzīvesvietā, tika atrastas un izņemti vēl 30,3 grami hašiša.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu un 2021. gada oktobrī kriminālprocess pret aizdomās turēto personu tika nodots Daudznozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, saskaņā ar Krimināllikuma 1901. panta otrajā daļā un Krimināllikuma 253.1 panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu sastāvu pazīmēm.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID atkārtoti informē – ir svarīgi apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai.

Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība un ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem. Tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, nepārdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.