Trešdien piecās Latvijas vietās notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Šodien piecās vietās Latvijas reģionos notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19, informē Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa.

Izbraukuma vakcinācijā būs iespēja potēties ar "Moderna", "Johnson&Johnson", bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta "Pfizer"/"BioNTech" vakcīna.

Izbraukuma vakcinācija Augšdaugavas novada Tabores pagasta ēkā notiks no plkst.10 līdz 12, Augšdaugavas novada Medumu pagasta ēkā - no plkst.13 līdz 15, Bauskas novada Bārbeles pagastā, Bauskas ielā 2 - no plkst.10 līdz 11.30, Bauskas novada Skaistkalnes pagasta tautas namā - no plkst.12.30 līdz 14, bet Bauskas novada Kurmenes pagasta pārvaldes Pagastmājā - no plkst.14.30 līdz 16.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un potēšanas pase (ja tāda ir). Uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

Savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva, vai cita likumiskā pārstāvja klātbūtne un dokumenti - likumiskajam pārstāvim pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu, proti, ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara.

Latvijā iedzīvotājiem ir pieejamas visas Eiropas Zāļu aģentūrā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19. Savukārt vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktos, tirdzniecības centros un izbraukuma vakcinācijā. Iedzīvotājiem vecumā no 80 gadiem tiek piedāvāta iespēja saņemt vakcīnu mājās.

Informācija par vakcinācijas iespējām ir pieejama NVD mājaslapā vai pa tālruni 8989.