Pēc 21 gada pārtraukuma atjaunos vilcienu satiksmi līdz Indrai

Vilciena sliedes.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

No 12.decembra Latgales iedzīvotājiem un viesiem divas dienas nedēļā būs iespēja doties ar vilcienu līdz Indrai, ziņo Satiksmes ministrijā.

Tajā informē, ka pirms gada pagarinātais Rīga-Daugavpils ekspreša reiss līdz Krāslavai pasažierus vedīs tālāk - līdz Indras stacijai. Ceturtdienās un piektdienās Indras stacijā pienāks vilciens no Rīgas, bet piektdienās un sestdienās no Indras aties vilciens uz Rīgu. Regulāra vilcienu satiksme ir arī ieguvums Latgales iedzīvotājiem, kuri šo transporta veidu, kas ir ērts un par pieejamu cenu, vēlas izmantot galvaspilsētas sasniegšanai. Šajā maršrutā satiksme atjaunota pēc 21 gada pārtraukuma.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) uzsver, ka jaunu vilcienu reisu atklāšana un esošo pagarināšana stiprina dzelzceļu kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkaulu.

"Uzlabojot dzelzceļa sistēmu un palielinot vilcienu ātrumu, pieskaņojot laikus autobusiem, kas pasažierus no dzelzceļa stacijas nogādā tālāk uz apdzīvotām vietām, esam ieguvuši pasažieru uzticību. Pēdējos gados ir palielināts eksprešu skaits uz Daugavpili, Valmieru, Cēsīm un atjaunota vilcienu satiksme ar jauniem reisiem uz Krāslavu un Gulbeni," saka Linkaits.

Ministrijā norāda, ka vilcienu satiksme tiek attīstīta kā galvenais pasažieru pārvadāšanas veids, kā to paredz Satiksmes ministrijas sadarbībā ar Autotransporta direkciju (ATD) izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija.

Savukārt pārvadājumi ar autobusiem tiek veikti vietās, kur vilcieni nekursē, vai arī kā pārvadājumi, kas pieved pasažierus vilcienu satiksmei. Vietās, kur autobusu pieturas ir tiešā dzelzceļa staciju tuvumā, autobusu un vilcienu pienākšanas un atiešanas laiki tiek saskaņoti.

Vienlaikus ar vilciena reisu līdz Indrai gaidāmas izmaiņas reģionālo maršrutu autobusos, lai nogādātu pasažierus līdz dzelzceļa stacijai un otrādi - no dzelzceļa stacijas līdz iecerētajam galamērķim. Šobrīd notiek vilcienu un autobusu laiku saskaņošana, par visām izmaiņām detalizētāk informēs ATD.

Aktuālākās ziņas