P, 26.09.2022.

Gulbenes novadā šoferis mājsēdes naktī uzspridzina savu automašīnu. Ir cietuši policisti

Apollo.lv
Gulbenes novadā šoferis mājsēdes naktī uzspridzina savu automašīnu. Ir cietuši policisti
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 46
Foto: Valsts policija

Šonakt ap pulksten 01.00, veicot mājsēdes uzraudzības kontroli, Gulbenes novadā, Galgauskas pagastā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes policisti pamanīja kādu "Volkswagen" markas automašīnu. Likumsargi ieslēdza bākugunis un apturēja šo transportlīdzekli, lai pārbaudītu iemeslus, kāpēc persona atrodas ārpus savas dzīvesvietas pārvietošanās ierobežojumu laikā, vēsta Valsts policija.

Pienākot pie automašīnas, lai veiktu dokumentu pārbaudi, šoferis caur šauru loga spraudziņu padeva savus dokumentus policistiem un uzreiz aizvēra logu. Vēloties noskaidrot plašāku informāciju un pamatojumu, vīrietis turpmāk vairs nesadarbojās ar policistiem. Jāpiemin, ka tobrīd gaisā bija jūtama gāzes smaka.

Vienā brīdī šoferis automašīnā pēkšņi aizgriezās, piešķīla uguni un notika eksplozija – vīrietis uzspridzināja sev automašīnā esošo gāzes balonu.

Foto: Valsts policija

Spēcīgā sprādziena rezultātā abi policisti tika aizmesti prom no automašīnas, savukārt pats šoferis tika izmests no sava transportlīdzekļa. Šis vīrietis, izmantojot situāciju, iekļuva Valsts policijas trafaretajā automašīnā un mēģināja to nozagt un uzsākt braukšanu.

Viens no policistiem, kurš sprādziena rezultāta bija guvis mazākas traumas, pamanīja situāciju un nekavējoties steidzās to apturēt. Situācijas attīstībā konkrētais vīrietis uzbruka policistam, cenšoties arī atņemt dienesta ieroci. Arī tas viņam neizdevās. Vienlaikus policists paspēja ar trauksmes pogu vairākkārt paziņot kolēģiem, ka nepieciešama palīdzība.

Cīniņš starp policistu un vīrieti, kurš sākās policijas automašīnā, pēcāk turpinājās grāvī. Tiklīdz kolēģe – policiste, kura sprādziena rezultātā bija guvusi smagu sejas traumu, atguvās, arī pašaizliedzīgi steidzās palīgā kolēģim savaldīt un aizturēt vīrieti.

Nekavējoties notikumā vietā ieradās arī tuvākā policijas ekipāža. Tāpat uz notikuma vietu tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Policiste, kura bija tuvāk automašīnai, ar gūtajiem smagajiem miesas bojājumiem tika nogādāta medicīnas iestādes Rīgā. Otram likumsargam gūtās fiziskās traumas nebija tik nopietnas. Savukārt aizturētajam vīrietim nebija nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Šobrīd aizturētais vīrietis atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā, tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

Šķietami vīrieša darbības ir bijušas apzinātas. Motīvi tiek skaidroti, bet kā vīrietis sākotnēji paskaidrojis, tas ir bijis saistīts ar Covid-19 un vakcināciju, par ko ir bijušas nesaskaņas arī ikdienā. Šis gadījums atstās smagas sekas arī vīrieša un viņa ģimenes turpmākajā dzīvē. Jāpiemin, ka iepriekš šis vīrietis nav nonācis policijas redzeslokā.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks norāda: "Ir saprotams, ka šobrīd daļā sabiedrības kopējā situācija saistībā ar pandēmiju ir diezgan nokaitēta. Šobrīd visiem ir grūti, bet skatoties globālā kontekstā, situācija valstī, tostarp ar ierobežojumiem nav tik slikta – citviet cilvēki dzīvo kara apstākļos. Šādā situācijā, pakļaujot briesmām citus cilvēkus, kriminālatbildība ir neizbēgama! Par laimi policistu fiziskās traumas sadzīs un abi darbinieki šobrīd veseļojas, bet šim varēja būt arī vēl traģiskākas, vai pat letālas sekas. Iedzīvotāji, lūdzu esat saprātīgi! Visiem kopā ir jāpārvar šīs grūtības."

A. Ruks izsaka pateicību varonīgajiem un pašaizliedzīgajiem policistiem: "Šis ir stāsts par policista neparedzamo profesiju – nekad nevar zināt kas un kad ar tevi notiks. Bet pat neskatoties uz apstākļiem, tiek izdarīts viss sabiedrības drošībai. Es lepojos ar šiem policistiem!"

Policistiem tiks sniegta visa nepieciešama palīdzība.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 269. panta otrās daļas - Uzbrukums varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai, ja uzbrukuma rezultātā nodarīti smagi miesas bojājumi vai izraisītas citas smagas sekas. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem. Izmeklēšanā turpinās.

Tāpat vīrietim ir piemērots maksimālais sods par epidemioloģisko drošības prasību neievērošanu – 2000 eiro.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu