C, 11.08.2022.

Rastorgujevs nāk klajā ar plašākiem komentāriem par diskvalifikācijas situāciju

LETA
Rastorgujevs nāk klajā ar plašākiem komentāriem par diskvalifikācijas situāciju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs Foto: NordicFocus

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sarunā ar žurnālu "Sporta Avīze" sīkāk pastāstīja par saņemto diskvalifikāciju antidopinga pārkāpumu dēļ.

Rastorgujevs pagājušās sezonas noslēgumā martā tika atstādināts no sacensībām, bet vēlāk Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) piesprieda viņam 18 mēnešu diskvalifikāciju par trīskārtēju nepieejamību gada laikā dopinga apkarotājiem no Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA).

Sportists intervijā atzīst, ka pirmie divi brīdinājumi 2019.gada novembrī un 2020.gada jūnijā bijuši pamatoti, jo to saņemšanas laikā viņš neatradās paša norādītajā vietā.

Pirmajā reizē viņš neatradās Stelvio kalnu pārejā Itālijā, jo saslimšanas dēļ bija devies uz Norvēģiju, kur slimības un vājā interneta dēļ sistēmā nenorādīja jauno uzturēšanās vietu. Otrajā Rastorgujevs no Rīgas bija devies uz Alūksni, vēlreiz nenorādot izmaiņas leketroniskajā sistēmā.

Šīs divas reizes likušas sportistam rūpīgāk attiekties pret informācijas atjaunināšanu sistēmā, taču no trešā brīdinājuma pagājušā gada septembrī izvairīties neizdevās.

"Izrādās, ka pirmajā reizē uzraugi nemaz nebija ieradušies uz vietas, bet brīdinājumu iedeva, jo Antidopinga administrācijas un vadības sistēmā (ADAMS) neesot pietiekami daudz informācijas. Uz to viesnīcu biju braucis jau septiņus gadus, kā minimums, pa divām reizēm sezonā. Nometne varēja būt pat 24 dienas ilga, tādēļ gadījās, ka gada laikā tur pavadīju arī vairāk nekā mēnesi, allaž ierakstot vienu un to pašu adresi," skaidro Rastorgujevs.

Viņš bilst, ka, uzbraucot Stelvio pārejas pašā augšā, tieši priekšā ir viesnīca ar lielu uzrakstu, kas atrodas 12 metru attālumā. "Uzraugi uzskata, ka nav pietiekamas informācijas par atrašanās vietu, tomēr, ja šo informāciju ievadītu navigācijā, viņi tiktu aizvesti tur, kur atrados," skaidro biatlonists.

Rastorgujeva komanda uzskatīja, ka brīdinājums ir nepelnīts un piesaistīja advokātu no Šveices.

Jau ziņots, ka CAS pagaidām nav noteikusi termiņu Rastorgujeva diskvalifikācijas lietas apelācijas izskatīšanai.

CAS septembrī par antidopinga noteikumu pārkāpumu piesprieda Rastorgujevam 18 mēnešu diskvalifikāciju. Latvijas biatlonistam bija 21 diena, lai pārsūdzētu piespriesto sodu.

CAS aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir saņēmusi Rastorgujeva iesniegumu par apelāciju un ir uzsākts tās izskatīšanas process.

Diskvalifikācija stājusies spēkā ar šī gada 11.martu, un pagaidām spēkā esošais lēmums liedz Rastorgujevam piedalīties Pekinas olimpiskās spēlēs.

Tāpat viņam anulēti visi pēc 2020.gada 1.jūlija sasniegtie rezultāti, tai skaitā uzvara Eiropas čempionātā individuālajā distancē.

Rastorgujevs 2020./2021.gada Pasaules kausa sezonu noslēdza kopvērtējuma 30.pozīcijā. Sezonas otrajā pusē viņš aizvadīja veiksmīgu pasaules čempionātu un izcīnīja zeltu Eiropas meistarsacīkšu individuālajā distancē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu