RAKUS tuvojas brīdis, kad būs jāsāk noteikt primāros pacientus (4)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Covid-19 pacients RAKUS slimnīcā. Ilustratīvs attēls.
Covid-19 pacients RAKUS slimnīcā. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) intensīvās terapijas iespējas faktiski ir izsmeltas, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāmā" atzina RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Pašlaik Austrumu slimnīcas piecos stacionāros ir atvērtas vairāk nekā 500 gultas, un Covid-19 gultas ir atvērtas pat Onkoloģijas centrā.

Turklāt pirmdien, 1. novembrī, sasniegti rekordlieli apjomi: kopumā RAKUS ārstējās 398 Covid-19 slimnieki, no kuriem 74 – intensīvās terapijas gultās.

"Šis skaits ir diezgan liels un ar katru dienu diemžēl tikai palielinās," piebilda Paeglītis.

Pašlaik slimnīcai vēl nenākas šķirot pacientus, bet jebkurā brīdī varot nonākt līdz šādam solim. Intensīvās terapijas gultas ir aizņemtas gandrīz simtprocentīgi.

"Ja notiek kāda avārija uz Latvijas ceļiem, kur vajadzīga Austrumu slimnīcas iesaiste, tad faktiski mums intensīvās terapijas iespējas jau šobrīd ir izsmelta. Tad sākas pacientu prioritizēšana, kad jāpieņem medicīnā ārprātīgi smagi lēmumi," sacīja Peglītis.

Austrumu slimnīcas vadītājs aicināja mediķus no citām ārstniecības iestādēm nākt palīgā slimnīcai, turklāt ne tikai Covid-19 pacientu aprūpē. Īpaši nepiecienāmas medicīnas māsas, kā arī anesteziologi un reanimatologi.

"Protams, darbs ir ārkārtīgi smags Covid-19 nodaļās, bet atalgojums šobrīd, šķiet, ir arī cienīgs šim darbam, kas tiek veikts šajās nodaļās," piebilda RAKUS vadītājs.

"Mums jau tagad ir vajadzīgi papildspēki, īpaši nepieciešamas māsas, lai varētu atvērt jaunas Covid-19 pacientu nodaļas. Tāpat nepieciešami anisteziologi, reanimatologi un citi speciālisti, lai varētu atvērt papildu intensīvās terapijas gultas," sacīja Paeglītis.

Slimnīcas vadība jau pagājušajā nedēļā ir tikusies ar privāto klīniku pārstāvjiem, lai pārrunātu tās iespējas, ar kādām tās var nākt talkā RAKUS. Slimnīcas vadītājs piekrita, ka darbs ir ārkārtīgi smags Covid-19 nodaļās, bet atalgojums šobrīd esot cienīgs šim darbam, kas tiek veikts šajās nodaļās.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu