VIDEO ⟩ Merzļikinam rezultatīva piespēle un mača pirmās zvaigznes gods uzvarā par "Avalanche"

Elvis Merzļikins.
Elvis Merzļikins. Foto: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins sestdien palīdzēja Kolumbusas "Blue Jackets" komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē.

"Blue Jackets" mājās ar rezultātu 4:2 (1:1, 0:1, 3:0) pārspēja Kolorādo "Avalanche", izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas.

Merzļikins iepriekšējos divos mačos nespēlēja, taču šajā spēlē viņš atvairīja 34 no 36 pretinieku metieniem (94,4%), un tika atzīts par mača pirmo zvaigzni jeb labāko spēlētāju.

Latvijas hokejists trešā perioda 14. minūtē rezultatīvi piespēlēja francūzim Aleksandram Teksjē, kurš guva vārtus un panāca neizšķirtu 2:2. Merzļikins ar rezultatīvu piespēli izcēlās otro reizi NHL spēlētāja karjerā.

Vēl uzvarētāju labā vārtus guva zviedrs Gabriels Karlsons, amerikānis Kols Silindžers un dānis Olivers Bjorkstrands.

"Avalanche" rindās abus vārtus guva austrietis Andrē Burakovskis, bet kanādiešu vārtsargs Dārsijs Kempers atvairīja 38 metienus (92,7%).

"Blue Jackets" ar 14 punktiem 10 spēlēs ieņem ceturto vietu Metropolitēna divīzijā, tikmēr "Avalanche" ar deviņiem punktiem atrodas sestajā pozīcijā Centrālajā zonā.

27 gadus vecais Merzļikins šosezon sešās spēlēs izcīnījis piecas uzvaras, vidēji ielaidis 1,98 vārtus un atvairījis 94,0% pretinieku metienu.

"Blue Jackets" komanda otro reizi kluba vēsturē sezonas pirmajās 10 spēlēs izcīnījusi septiņas uzvaras. Līdz šim labākais sezonas starts bija 2017./18. gadā.