C, 30.11.2023.

Golubeva: Latvija būtu gatava mobilizēt spēkus, lai atvairītu masveidīgu migrantu ienākšanu no Baltkrievijas

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 6
Iekšlietu ministre Marija Golubeva piedalās preses konferencē Krāslavas novada Robežniekos, kur uz Latvijas-Baltkrievijas robežas tiek uzstādīts Slovēnijas Aizsardzības ministrijas dāvinātais pagaidu žogs ar mērķi kavēt nelegālo migrantu plūsmu.
Iekšlietu ministre Marija Golubeva piedalās preses konferencē Krāslavas novada Robežniekos, kur uz Latvijas-Baltkrievijas robežas tiek uzstādīts Slovēnijas Aizsardzības ministrijas dāvinātais pagaidu žogs ar mērķi kavēt nelegālo migrantu plūsmu. Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvija būtu gatava mobilizēt spēkus un atvairīt masveida migrantu plūsmu no Baltkrievijas, lai gan patlaban nekas neliecina, ka pie Latvijas-Baltkrievijas robežas veidotos līdzīga situācija kā pie Polijas-Baltkrievijas robežas, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" informēja iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).

Pēc viņas paustā, Valsts robežsardze (VRS) cieši sadarbojas ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un analizē scenārijus, kādi varētu attīstīties, kā arī plāno, kādā veidā varētu apturēt migrantu plūsmu pāri robežai arī masveidā, ja tāda nepieciešamība rastos. "Nekas neliecina, ka mēs nespētu situāciju kontrolēt," apgalvoja politiķe.

Viņa uzsvēra, ka jau patlaban 30 kilometru garumā uz Latvijas-Baltkrievijas robežas ir uzstādīts dzeloņstiepļu žogs. Tas izvietots tieši vietās, kur robežu šķērsot kājām būtu visvienkāršāk. Kopumā 37 kilometrus garā žoga uzstādīšanu plānots pabeigt līdz nākamās nedēļas beigām, bet pārējās vietas ir purvainas vai arī pa robežu plūst Daugava.

Vaicāta, vai Latvijai patlaban nav jāmēģina pārstrukturēt robežsardzes resursus, lai pastiprināti kontrolētu robežu ar Baltkrieviju un nepieciešamības gadījumā nodrošināt ātru reakciju, Golubeva atbildēja, ka liela cilvēku daudzuma tuvošanās gadījumā robežsardze, protams, pārstrukturēs savu klātbūtni uz robežas un dažu stundu laikā piesaistīs Valsts policiju un NBS.

"Visi šie spēki ir gatavi ātri reaģēt,"

apliecināja iekšlietu ministre.

Jau vēstīts, ka šajās dienās simtiem migrantu mēģina no Baltkrievijas vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā. Otrdienas vakarā Polijas ziņu aģentūra PAP paziņoja, ka divām lielām migrantu grupām tomēr ir izdevies ielauzties Polijā no Baltkrievijas. Visi Polijas teritorijā iekļuvušie nelegālie imigranti aizturēti, trešdienas rītā pavēstīja Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks.

Foto: Latvijas-Baltkrievijas robežas pagaidu žoga būvniecība

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 6

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu