O, 27.09.2022.

Pabriks: Lukašenko nav atkāpšanās ceļa, iespējami arī drūmāki attīstības scenāriji

LETA
Pabriks: Lukašenko nav atkāpšanās ceļa, iespējami arī drūmāki attīstības scenāriji
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 18
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks Foto: Edijs Pālens/LETA

Baltkrievijas diktatoram Aleksandram Lukašenko nav kur atkāpties, un ir iespējami arī drūmāki attīstības scenāriji, ceturtdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pieļāva Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

"Laiks kļūst aukstāks. Ja viņš [Lukašenko] nespēj pārraut mūsu robežas, tad viņam jāeskalē situācija vai arī jāpiekrīt, ka viņš ir bankrotējis un pašam jānosūta cilvēki atpakaļ uz tām valstīm, no kurām viņš tos atvedis. Tas nozīmē viņam finansiālus izdevumus, kas nozīmē viņam lielākas problēmas," norādīja ministrs.

Ņemot vērā, ka aiz šīs krīzes stāv Krievija un Baltkrievijas režīms ir kļuvis par darbarīku Krievijas rokās, tālākie situācijas attīstības ceļi, pēc ministra domām, ir vairāki. "Vai nu starptautiskā sabiedrība piekāpjas Kremļa plānam, palīdz Lukašenko noturēties pie varas un atbrīvo no atbildības par migrantiem, vai arī Lukašenko situāciju nokaitē līdz kaut kādam punktam, par kuru es patlaban neesmu gatavs runāt, un tad atkal iejaucas Krievija," uzsvēra Pabriks.

Viņš arī vērsa uzmanību uz to, ka Baltkrievija patiesībā ir beigusi eksistēt kā neatkarīga valsts un Lukašenko nepieņem autonomus lēmumus.

"Lielākais ieguvējs ir Krievija, jo Lukašenko ar savu režīmu ir kļuvis par darbarīku Krievijas rokās, kur Baltkrievija tiek izmantota, lai šķeltu Eiropas Savienību (ES), radītu draudus uz ES robežas un mēģinātu kaut "izsist". Atceramies Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova apgalvojumu, ka Krievija ir gatava kļūt par starpnieku sarunās, un tas paceltu Krievijas pozīcijas," uzsvēra ministrs.

LETA jau rakstīja, ka Baltkrievijas diktatora Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

ES apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu