"Man ir Latvijas pilsonība, esmu šeit dzimusi." Latviete sašutusi par robežsargu uzlikto sodu (53)

Apollo.lv
Foto: Shutterstock

Sieviete oktobrī savā automašīnā devās pie draudzenes Igaunijā un pēc mazāk nekā 48 stundām atgriezās dzimtenē, kur viņu sagaidīja robežsargi, vēsta raidījums "Bez Tabu". 

Vidzemes puses iedzīvotāja plašākam lokam nevēlas atklāt savu seju un identitāti, tādēļ sauksim viņu par Ilzi. Sieviete neesot zinājusi, ka, atgriežoties Latvijā, jāaizpilda "Covidpass" anketa, kā arī tobrīd vēl nebija vakcinējusies.

Ilze tika pie soda 150 eiro apmērā. Sieviete neuzskata, ka ir ieceļotāja uz kuru attiektos prasības aizpildīt "Covidpass" anketu.

Sieviete par notikušo sacīja: " Robežsargi pārbaudīja dokumentus. Jautāja, vai man ir Covid tests un aizpildīta "Covidpass" anketa. Teica, ka vajagot. Viņi piemēroja 100 eiro naudas soda, jo nebija. Pēc tam prasīja, vai es pildīšu "Covidpass".

Ja jau man uzliek sodu par pārkāpumu, kāpēc gan būtu jāpilda. Pēc tam saņēmu vēl vienu sodu 50 eiro apmērā. Es neesmu ieceļotāja, es atgriežos mājās. Man ir Latvijas pilsonība, esmu šeit dzimusi, augusi. Kāpēc man jāpilda anketas, kas paredzētas ieceļotājiem?"

Sieviete norāda, ka, kamēr robežsargi rakstījuši protokolus, garām braukušas ārvalstīs reģistrētas automašīnas, kuras neviens nav apturējis.

Vidzemniece piespriesto sodu nolēmusi pārsūdzēt un šobrīd gaida atbildi no robežsardzes.

Robežsardzes kapteinis Gunārs Puriņš norāda, ka pašreizējie noteikumi liek ikvienam, neskatoties uz dzīvesvietas adresi, aizpildīt "Covidpass" anketu. Puriņš uzsver, ka uz iekšējām Eiropas savienības robežām kontrole notiek izlases kārtībā. Izteikti lielākā ieceļotāju daļa prasības ir izpildījusi.

Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta inspektors Gunārs Puriņš sacīja:" Ar oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumu noteikts, ka katram ir jāzina likumi un noteikumi.

Ja nezina, tas nav pamats, lai aizbildinātos. Ja aizrāda, rast iespēju aizpildīt. Cilvēku izpratnes ir dažādas, bet, ja cilvēks ir izbraucis no Latvijas un uzreiz atgriežas, viņš jau skaitās ieceļotājs.

Oktobrī esam veikuši 6175 pārbaudes, sāktas 42 administratīvās lietvedības. Skaits nav liels. Novembrī pašreiz veiktas 1388 pārbaudes, sāktas 38 administratīvās lietvedības."

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu