Rēzeknes mēra vietniece Ostapceva pati lūgusi atbrīvot sevi no amata (3)

Papildināta ziņa plkst. 14:05
LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.
Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Šodien par Covid-19 sertifikāta neesamību no amata plānots atbrīvot Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietnieci Lidiju Ostapcevu (S).

Ostapcevas atbrīvošanai sestdien plkst.13 sasaukta ārkārtas sēde. Viņa ir mēra Aleksandra Bartaševiča (S) vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos.

Domē aģentūrai LETA apstiprināja, ka mēra vietniecei nav Covid-19 sertifikāta.

Rēzeknes mēra vietniece Ostapceva pati lūgusi atbrīvot sevi no amata

Lai arī pašvaldībā aģentūrai LETA apstiprināja, ka Baratševiča vietniecei izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos nav Covid-19 sertifikāta, domes sēdē šī informācija neizskanēja. Pēc mēra teiktā, lēmumprojekts sagatavots, pamatojoties uz Ostapcevas iesniegumu.

Vienlaikus, atbildot uz Leilas Rasimas (P) jautājumu, domes priekšsēdētājs skaidroja, ka domei bija divas izvēles - atstādināt Ostapcevu no pienākumu veikšanas vai atbrīvot no amata. Ņemot vērā pašas iesniegumu, sagatavots lēmumprojekts par atbrīvošanu, ko domnieki arī atbalstīja.

Pati Ostapceva sēdē apgalvoja, ka tas ir pastāvīgs, neatkarīgs lēmums un tā neesot bijusi viegla izšķiršanās. Viņa pauda, ka neviens lēmuma pieņemšanā viņu nav ietekmējis. Domes priekšsēdētāja vietniece pateicās kolēģiem par darbu un aicināja strādāt pilsētas labā.

LETA jau ziņoja, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam", kas nosaka, ka no 15.novembra tiek apturētas pret Covid-19 nevakcinēto vai to nepārslimojošo pašvaldības domes deputātu pilnvaras.

Likumā noteikts, ka pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021.gada 15.novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu.

Uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis sertifikātu. Ja aizvietotais deputāts iegūs Covid-19 sertifikātu, viņš varēs atsākt pildīt deputāta pienākumus.

Likuma autori skaidro, ka šīs prasības tiek noteiktas, lai nodrošinātu sabiedrības veselības un drošības interesēm atbilstošu rīcību Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos, sekmētu uzticēšanos valstī īstenotajai Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības politikai, solidarizētos ar pārējām valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā kapitālsabiedrību amatpersonām un darbiniekiem, nodrošinot taisnīgu attieksmi Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanas pasākumu īstenošanā, kā arī vairotu uzticēšanos valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā Saeimas darbībai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Arturs Toms Plešs (AP) 5.novembrī informēja, ka saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju 92% no deputātiem būs vakcinēti, uzsākuši vakcinācijas kursu vai ir pārslimojuši Covid-19 vīrusu. Novembra sākumā nevakcinēti deputāti bija 20 pašvaldībās, tādējādi šīs 20 pašvaldības arī pēc 15.novembra būs ar domes deputātiem, kuri nespēs uzrādīt sertifikātu.

Saskaņā ar ministra sniegto informāciju pa kādam deputātam bez Covid-19 sertifikāta ir Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Dienvidkurzemes, Ventspils, Jelgavas, Mārupes, Ķekavas, Ropažu, Siguldas, Limbažu, Cēsu, Valkas, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Varakļānu, Rēzeknes un Līvānu novadā.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu