Sv, 2.10.2022.

Austrijā sākusies mājsēde tiem, kuri nav potējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši

LETA
Austrijā sākusies mājsēde tiem, kuri nav potējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Austrijā nevakcinētie protestē pret mājsēdi.
Austrijā nevakcinētie protestē pret mājsēdi. Foto: APA/SCANPIX

Austrijā pirmdien sākusies mājsēde tiem, kas nav potējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši.

Mājsēde, kas jāievēro diviem miljoniem no gandrīz deviņiem miljoniem valsts iedzīvotāju, noteikta uz desmit dienām, taču tiks izvērtēts, vai to pagarināt.

Cilvēkiem no 12 gadu vecuma, kas nav vakcinēti pret Covid-19 vai to pārslimojuši, atļauts pamest dzīvesvietu tikai, lai iegādātos pirmās nepieciešamības preces, saņemtu medicīnisko palīdzību, pastaigātos vai pavingrotu.

Lai kontrolētu, kā nevakcinētie ievēro mājsēdi, pastiprinātas policijas patruļas, bet pārkāpējiem draud 500 eiro naudassods.

Mājsēde noteikta ar valdības lēmumu, un sagaidāms, ka to apstiprinās parlaments.

Inficēšanās ar koronavīrusu Austrijā sasniegusi rekordaugstu līmeni. Svētdien tika ziņots par 11 552 jauniem inficēšanās gadījumiem iepriekšējā diennaktī salīdzinājumā ar 8554 gadījumiem nedēļu iepriekš.

Pret Covid-19 pilnībā vakcinēti 65% Austrijas iedzīvotāju, kas ir mazāk nekā Eiropas Savienības (ES) vidējais rādītājs - 67%.

Austrija pirmdien kā pirmā ES sāk piecu līdz 11 gadu vecu bērnu vakcinēšanu pret Covid-19.

Eiropas Zāļu aģentūra līdz šim nav apstiprinājusi nevienas vakcīnas lietošanu šai vecuma grupai, lai gan ES dalībvalstīm ārkārtējā situācijā ir pilnvaras lemt to pašām.

Šomēnes Austrijas valdība paziņoja, ka restorānus, viesnīcas un kultūras iestādes drīkstēs apmeklēt vienīgi tie, kas ir potēti pret Covid-19 vai to pārslimojuši.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu