Rīgas "Dinamo" uzveic Bukarta pārstāvēto "Admiral"

Rīgas "Dinamo" pirmdien mājās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) pārspēja Vladivostokas "Admiral" komandu, kuru pārstāv latviešu uzbrucējs Rihards Bukarts.

Viesu komandā pēc gandrīz mēnesi gara pārtraukuma atgriezās Latvijas uzbrucējs Rihards Bukarts, kurš līdz šim nespēlēja cirkšņa traumas un Covid-19 slimības dēļ.

Rīdzinieku rindās ar diviem gūtajiem vārtiem izcēlās Peters Tīvola, bet viens precīzs metiens Džordonam Sautornam.

Jau spēles ievadā "Dinamo" tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Lielāko daļu vairākuma, rīdzinieki pavadīja pretinieku aizsardzības zonā, taču pēc kļūdas piespēlē vairs nespēja nostāties vairākuma izspēlē. Īsi pirms vairākuma beigām pie noraidījuma tika Brendons Gormlijs.

Spēlējot četri pret četri, Peters Tīvola iegāja uzbrukuma zonā pa kreiso malu un, apņēmīgi dodoties vārtu virzienā, spēja gūt pirmos vārtus.

Abas komandas spēlēja ātri un agresīvi, kas rezultējās abām vienībām vairākās pazaudētās ripās. Pie labas iespējas tika Metjū Lorito un arī Jere Karjalainens, bet ripa neatrada ceļu uz vārtiem. Vairākumā rīdzinieki tika pie vairākām izdevībām gūt vārtus, taču neguva vārtus.

Pēc neuzmanīgas rīdzinieku spēles vārtu priekšā Vladivostokas vienības labā vārtus guva Vladislavs Ušeņins, panākot 1:1.

"Dinamo" nācās spēlēt mazākumā pēc skaitliskā sastāva pārkāpumu, bet rīdzinieki to veiksmīgi izturēja, neļaujot pretiniekiem gūt vārtus.

Otrās trešdaļas ievadā abas komandas spēlēja piesardzīgi, taču divas minūtes nopelnīja Juhans Matsons par spēles laika vilcināšanu, jo piespieda ripu pie ledus pārāk tālu no vārtiem. Īsi pēc tam pie noraidīja tika arī Rūdolfs Červenijs, atstājot rīdziniekus aizsardzībā trijatā.

Pretinieki ilgu laiku vairākumā pavadīja rīdzinieku aizsardzības zonā, bet veiksmīgi spēlēja Matsons, tverot ripu.

Spēles 35.minūtē pēc Gunāra Skvorcova piespēles Edgars Kulda devās vārtu virzienā, kur atrada veidu kā piespēlēt Džordonam Sautornam, kurš no ļoti tuvas distances guva savus pirmos vārtus Rīgas "Dinamo" sastāvā un izvirzīja rīdziniekus vadībā.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā "Dinamo" pēc vairākiem metieniem vārtu priekšā ripu pretinieku vārtos raidīja Tīvola.

No zilās līnijas "Admiral" labā vārtus guva Jevgēņijs Gračovs, panākot 2:3. Trešdaļas izskaņā viesu komanda spēlēja bez vārtsarga, taču vārtus vairs neguva neviena no komandām.

Rīgas "Dinamo" Rietumu konferencē ar izcīnītiem 25 punktiem 27 mačos ieņem desmito vietu.

Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 18.novembrī, mājās tiekoties ar Kazaņas "Ak Bars".

Abas komandas pirms šī mača KHL bija spēkojušās 14 reizes, no kurām deviņās uzvarēja "Dinamo" komanda. "Admiral" iepriekšējā sezonā KHL nespēlēja. Šīs sezonas pirmajā savstarpējā spēlē Vladivostokā ar 2:1 uzvarēja Rīgas hokejisti, izšķirošos vārtus divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām gūstot Oskaram Cibuļskim.

Izlašu pārtraukumā Rīgas kluba rindas papildināja pieredzējušais vārtsargs Jūliuss Hudāčeks, uzbrucējs Metjū Lorito un centra uzbrucējs Klāvs Veinbergs. Toties tika pārtraukts līgums ar vārtsargu Mateju Mahovski.

"Dinamo" galvenā trenera pienākumus izpilda Valērijs Kuļibaba, bet viņam asistē Aleksandrs Ņiživijs, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis.

Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.