FOTO ⟩ Jauna ēra: "Positivus" festivāls turpmāk notiks Rīgā
Papildināts

Pēc 13 gadiem Salacgrīvā "Positivus" 2022. gadā aizsāks jaunu ēru un turpmāk notiks Rīgā.

Festivāla rīkotājs Ģirts Majors par lēmumu festivālu rīkot Rīgā saka: "Jāsaka, ka par festivāla rīkošanu Rīgā mēs domājām jau daudzus gadus, bet Salacgrīva ir īpaša vieta un ieradumam ir liels spēks, un tādēļ tas nenotika agrāk. Ar katru gadu cīņa par māksliniekiem, kurus mēs vēlamies redzēt festivālā kļūst sīvāka un arī apmeklētājiem ir arvien lielākas izvēles iespējas koncertu apmeklēšanas ziņā, tādēļ mums ir jādomā, kā festivāls varētu attīstīties un turpinātu augt. Mūsuprāt, festivāla norise Latvijas un Baltijas lielākajā pilsētā dos lielas nākotnes iespējas mūsu festivālam."

"Baltijas lielākā mūzikas un mākslas festivāla mājvieta turpmāk būs Baltijas lielākā pilsēta!

2

Tā ir lieliska ziņa Rīgai un mūsu pilsētas uzņēmējiem. Katrai metropolei ir nepieciešami lieli pasākumi, kas veicina tūrismu, nāk par labu pilsētas kafejnīcām, viesnīcām un tirgotājiem. Tāpat Positivus festivāls sniegs papildu iespēju popularizēt Rīgu pasaulē, stiprinot mūsu pilsētas tēlu aiz Latvijas robežām. Un visbeidzot festivāla norise tieši Latvijas galvaspilsētā nozīmēs daudz neaizmirstamu un pozitīvu emociju mums visiem!" - tā uzsver Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Ģirts Majors atzīmēja, ka festivāla rīkošanai lielpilsētas tuvumā ir vairāki ieguvumi, piemēram, visa veida nokļūšana uz pasākuma norises vietu un nakšņošanas iespējas. Arī ārvalstu mūzikas cienītājiem būs vieglāk pieņemt lēmumu par festivāla apmeklējumu, jo tas nāk kopā ar pilsētu kā tūrisma galamērķi.

"Tas viss dod pilnīgi citu potenciālu. Tie ir galvenie iemesli, kāpēc sākām par to domāt. Ja mēs gribam, lai festivāls turpinātu augt un attīstīties, tad, esot tuvāk lielpilsētai, šīs iespējas būs lielākas. Eiropā vairums pazīstamo un slaveno festivālu notiek lielpilsētā vai tās tuvumā," sacīja Majors.

Jautāts, vai festivāla norises formāts paliks tāds pats kā Salacgrīvā, festivāla rīkotājs Ģirts Majots norādīja, ka niansēs tas mainīsies. Salacgrīvā "Positivus" noritēja kā 24 stundu festivāls, bet Rīgā tas tāds nebūs. Pēc Majora paustā, plānots, ka festivāla nakts programma tiks rīkota dažādās pilsētas vietās.

"Galvenie koncerti tāpat notiks uz lielās skatuves un beigsies ap plkst.24. Bet, ja runājam par dzīvi ap šiem koncertiem, tad būs lietas, kas mainīsies arī turpmāko gadu laikā. Mums būs jāeksperimentē un jāredz, kas publikai patīk, kas nestrādā tik labi. Šī pielāgošanās ļauj festivālu uzturēt dzīvu," uzsvēra Majors, piebilstot, ka tie ir divi atšķirīgi pasākuma formāti - pilsētas un ārpilsētas festivāls.

Runājot par to, kāda būs festivāla programma, pasākuma rīkotājs norādīja, ka pēc nedēļas "Positivus" izziņos pirmos māksliniekus.

Positivus festivāls ir lielākais populārās mūzikas un mākslas festivāls Baltijā, kurš kopš 2007. gada noticis Salacgrīvā, un katru dienu pulcējis līdz pat 30 000 mūzikas mīļotāju no Latvijas un ārvalstīm. Festivāls ir īpašs ar to, ka tajā uzstājušās tādas nozīmīgas ārzemju mūzikas zvaigznes kā Muse, Nick Cave, Robert Plant, Iggy Pop, Imagine Dragons, Ellie Goulding, The xx, Sigur Rós, Sinéad O’Connor un daudzi citi, kopskaitā vairāki simti citu dažādu laiku un paaudžu slaveni mūziķi. Positivus festivāls regulāri tiek pieminēts ārvalstu medijos līdztekus citiem festivāliem Eiropā, kurus vērts apmeklēt, kā arī ticis nominēts dažādām Eiropas festivālu balvām.