Latvijas U-19 futbolisti noslēdz EČ kvalifikāciju ar uzvaru pār Sanmarīno

Latvijas U-19 vīriešu futbola izlase otrdien Turcijā izcīnīja uzvaru pēdējā 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē.

Latvijas futbolisti ar rezultātu 2:0 (2:0) pārspēja Sanmarīno.

Jau spēles 22.minūtē vārtus guva Valērijs Lizunovs, bet pēc četrām minūtēm otros vārtus Latvijas izlases labā guva Arturs Krancmanis.

Pretinieku izredzes atspēlēt kaut vienus vārtus ietekmēja Marko Pazolīni noraidījums no laukuma 79.minūtē, Sanmarīno futbolistam saņemot otru dzelteno kartīti 16 minūšu laikā.

Pirmajā kvalifikācijas turnīra spēlē Latvija ar 0:1 piekāpās Rumānijai, bet otrajā spēlē ar 1:2 atzina Turcijas vienaudžu pārākumu, zaudējot iespējas kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram.

Grupā ar deviņiem punktiem uzvarēja Turcija, kas otrdien ar 4:1 (3:1) sagrāva Rumāniju. Ar sešiem punktiem nākamajā kārtā iekļuva arī Rumānija. Latvija finišēja ar trim punktiem, bet Sanmarīno pie punktiem Turcijā netika.

2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīrs notiek Turcijā.

Latvijas komandā bija pulcēti astoņu dažādu Latvijas klubu pārstāvji, kā arī divi ārzemēs spēlējoši futbolisti. Kandidātu rindās bija gan šogad U-21 izlasē sekmīgi spēlējušais Rolands Bočs, gan otrs rezultatīvākais latviešu spēlētājs "Optibet" virslīgas čempionātā Lūkass Vapne. Lielākā pārstāvniecība izlasē bija Vapnes pārstāvētajai "Metta" komandai - astoņi spēlētāji.

Kvalifikācijas kārtu pārvar apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī labākā no visu grupu trešo pozīciju ieguvējām (rādītājos pret savas apakšgrupas divām labākajām komandām). Elites kārtas sacensības paredzētas nākamā gada pavasarī, bet finālturnīrs ar astoņu komandu piedalīšanos jūnijā notiks Slovākijā.

Iepriekšējo divu šī vecuma Eiropas čempionātu izspēli ietekmēja Covid-19 pandēmija. Tāpēc Latvijas jaunieši nevarēja izmantot iepriekš izcīnīto iespēju spēlēt 2020.gada čempionāta Elites kārtā.

Latvijas U-19 vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts:

Vārtsargi: Ņikita Šaraņins ("Daugavpils"), Ņikita Parfjonovs, Kristers Kļava (abi - "Metta");

Aizsargi: Jegors Novikovs, Roberts Hons, Kārlis Vilnis, Niklāvs Treimanis (visi - "Metta"), Maksims Jurkovļaņecs ("Dinamo Rīga"), Niks Sliede (Zagrebas "Lokomotiva", Horvātija), Kārlis Pikšens ("Liepāja"), Deņiss Rogovs, Roberts Raivis Aršauskis (abi - "Riga");

Pussargi: Maksims Fjodorovs, Artūrs Ostapenko (abi - "Auda"), Antons Petrovs ("Rēzekne"), Mareks Mikšto, Niklāvs Konrāds Skrinda, Oļģerds Raščevskis (visi - "Daugavpils"), Kristers Penkevics ("Tukums 2000"/TSS), Arturs Krancmanis ("Riga"), Lūkass Vapne ("Metta"), Rolands Bočs ("Hoffenheim U-19", Vācija);

Uzbrucēji: Valerijs Lizunovs, Kristiāns Kaušelis (abi - "Daugavpils"), Artjoms Puzirevskis ("Metta").