Urologu asociācija un 3x3 basketbolisti aicina sekot līdzi vīriešu veselībai veltītai tiešraidei

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Urologu asociācija sadarbībā ar Latvijas 3x3 basketbola komandas spēlētājiem iniciatīvas "Esi savas veselības čempions" ietvaros aicina ikvienu, no 22. līdz 25. novembrim, tiešsaistē bez maksas vērot forumu vīriešu veselības atbalstam "Vīrieti, dzīvo!".

Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti – ģimenes ārsti, urologi, onkoloģi, ķīmijterapeiti, fizioterapeiti un psihoterapeiti – katru dienu  plkst. 15.30 – 17.30 runās par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu prostatas vēža pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi. Tiešraidi varēs vērot kanālā TV4, ziņu portālos TVNET un Apollo.lv, kā arī Sportacents.com.

"Tiešraidi par vīriešu veselību organizējam jau otro gadu pēc kārtas. Šogad tā notiks četru dienu garumā, pievēršoties dažādiem ar vīriešu veselību saistītiem tematiem. Pagājušā gada statistikas dati liecina, ka Covid-19 laikā daudz onkoloģijas pacienti, baidoties no infekcijas, nav vērsušies pie ārsta un savu vēzi “ielaiduši”. Tādēļ šī tiešraide, kurā publicēsim vadošos veselības aprūpes speciālistus, īpaši aktuāla arī šobrīd, ļaujot ikvienam uzzināt sev svarīgo informāciju turpat pie TV, datora vai mobilā telefona ekrāna. Ikvienam būs iespēja anonīmi speciālistiem uzdot jautājumus. Priecājamies, ka tiešraidē piedalīsies arī mūsu mēneša vēstneši – Latvijas 3x3 basketbola izlases spēlētāji, kas dalīsies pieredzē rūpēs par savu veselību. Lai arī tiešraide veltīta vīriešu veselības tēmai, aicinām to vērot arī dāmām, jo, kā zinām, tieši viņas bieži vien pamudina vīrieti spert izšķirošo soli rūpēs par savu veselību," stāsta Latvijas urologu asociācijas prezidents Dr. Pēteris Vagnovs.

Tiešraides programma:

- 22. novembris 15.30 – 17.30: prostatas vēzis un tā diagnostika. Prostatas vēža pirmās pazīmes, detalizēta diagnozes noteikšanas karte, kā arī mīti un patiesības par vīrieti urologa kabinetā.

- 23. novembris 15.30 – 17.30: prostatas vēža ārstēšana. Prostatas vēža ārstēšanas metodes atkarībā no tā stadijas, medikamentu trūkums agresīva prostatas vēža ārstēšanai, padomi, kā sadzīvot ar ārstēšanas blaknēm, erekcija un urīna nesaturēšana pēc prostatas vēža ārstēšanas.

- 24. novembris, 15.30 – 17.30: pacientu līdzestība un profilakse. Kā pacients var palīdzēt ārstam ārstēšanas procesā, ko ēst, lai ārstēšanas procesā uzturētu labu pašsajūtu, kā fiziskās aktivitātes atvieglo ārstēšanu, vai dzīvesveids ietekmē prostatas vēža attīstību un kāda ir stresa un emociju nospiešanu saistība ar vēzi.

- 25. novembris, 15.30 – 17.30: psiholoģiskais atbalsts un paliatīva aprūpe. Kā pieņemt palīdzību un pārvarēt bailes no nāves, kas jāzina tuviniekiem, ja mājās ir onkoloģiskais pacients, kā organizēt paliatīvās aprūpes saņemšanu. Tiešraide tiks translēta TV kanālā TV4, portālos TVNET, Apollo.lv un Sportacentrs.com, kā arī Latvijas Urologu asociācijas Facebook lapā.

Statistikas dati liecina, ka 2016. gadā Eiropas Savienībā no prostatas vēža miruši 38 vīrieši uz 100 000 iedzīvotāju. Savukārt 2017. gadā Latvijā tika atzīmēta visaugstākā mirstība no šī vēža, proti, 74 nāves gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Pasaules Veselības organizācija atzinusi Latviju par valsti ar īpaši augstu mirstību darbspējīgā vecumā – 52% no prostatas vēža jaunatklātiem gadījumiem tiek atklāti vīriešiem vecumā līdz 69 gadiem. Viens no šo skumjo datu iemesliem – vīrieši nevēlas izrādīt vājumu, dodoties pie ārsta un šķietami atzīstot, ka viņi ir ievainojami.

Tāpat sabiedrībā izveidojies aplams priekšstats par to, kā īsti notiek prostatas veselības pārbaude, savukārt daudzi nemaz nezina, kur meklēt palīdzību, pie ārsta vēršoties vien tad, kad ir jau par vēlu. Mūsdienās no prostatas vēža nav jāmirst – to laicīgi atklājot, ārstēšana var sniegt lieliskus rezultātus un ļaut dzīvot laimīgu un pilnvērtīgu dzīvi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu