VID skaidro, kā tiks aprēķināta pensija diasporas latviešiem, kuri atgriezīsies dzimtenē

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Shutterstock

Latvijas Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir sagatavojis informatīvu materiālu, kas izskaidro, kāds būs ar nodokļiem neapliekamais minimums mītnes valstī aprēķinātajai pensijai gadījumā, ja pensionārs pēc darba gaitu beigšanas ārzemēs atgriežas dzimtenē. VID arī ir definējis, ka "remigrācija ir diasporas locekļa atgriešanās vai pārcelšanās no pastāvīgas dzīves ārvalstīs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā", vēsta portāls "Baltic Ireland". 

Sagatavotais skaidrojums ir ilustrēts ar piemēriem, kurus lasot labāk izprotams, kas pienākas un kā pēc remigrācijas jārīkojas. 

VID ceļvedis vēsta par to, ka remigrējušam diasporas loceklim, kas ir Latvijas rezidents, no ārvalsts saņemtajam pensijas ienākumam piemēro ārvalsts pensijas neapliekamo apmēru, kāds tas ir noteikts pensijai attiecīgajā ārvalstī. 

Svarīgi, ka remigrējušam diasporas loceklim, kurš vienlaikus saņem pensiju no vairākām ārvalstīm vai saņem pensiju no vienas vai vairākām ārvalstīm un arī Latvijas pensiju, piemēro tās ārvalsts pensijas neapliekamo apmēru, kurā tas ir vislielākais.

Savukārt, ja remigrējuša diasporas locekļa no ārvalsts saņemtajai pensijai piemērojamais ārvalsts pensijas neapliekamais apmērs ir mazāks nekā Latvijā noteiktais pensionāra neapliekamais minimums, tad no ārvalsts saņemtajai pensijai piemēro Latvijā noteikto pensionāra neapliekamo minimumu.

Ja remigrējuša diasporas locekļa no ārvalsts saņemtais pensijas ienākums:

  • Ārvalstī nav apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (saskaņā ar ārvalsts normatīvajiem aktiem) un
  • Ir mazāks nekā Latvijā noteiktais pensionāra neapliekamais minimums,

tad no ārvalsts saņemtajam ienākumam piemēro Latvijā noteikto pensionāra neapliekamo minimumu.

Pilns VID skaidrojums ir lasāms šeit.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu