Minska paziņo aptuveno migrantu skaitu Baltkrievijā un pie Polijas robežas

FOTO: AP/Scanpix

Baltkrievijā šobrīd atrodas aptuveni 7000 migrantu, un 2000 no viņiem apmetušies nometnē pie Polijas robežas, ceturtdien pavēstīja Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko preses sekretāre Natālija Eismonte.

"Šobrīd Baltkrievijas teritorijā atrodas aptuveni 7000 bēgļu," apliecināja Lukašenko pārstāve, šādi izsakoties par pamatā Irākas, kā arī citu Tuvo Austrumu valstu pilsoņiem, kas, Minskas režīma iedrošināti, kā tūristi ieradušies Baltkrievijā un tagad mēģina nelegāli iekļūt Eiropas Savienībā (ES).

"No viņiem uz robežas tā dēvētajā stihiskajā nometnē ir aptuveni 2000. Un vēl no 200 līdz 500 cilvēku atbilstoši esošajai informācijai arī atrodas uz robežas, bet stihiski," paziņojumā, kas publicēts Lukašenko preses dienestam tuvajā "Telegram" kanālā "Pul pervogo", sacīja diktatora preses sekretāre.

Kā apgalvoja Eismonte, Lukašenko sarunās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli panāktas vienošanās saistībā ar migrantu krīzi.

"ES izveidos humāno koridoru 2000 bēgļu, kas atrodas nometnē. Mēs uzņemamies saistības sniegt atbalstu pārējiem 5000, cik tas būs iespējams un šiem cilvēkiem to vēloties, atgriezties viņu dzimtajās valstīs."

1

Izsakoties par ceturtdien notikušo migrantu repatriācijas pirmo avioreisu, Eismonte apliecināja, ka tajā bijuši "374 pasažieri, pārsvarā Irākas pilsoņi".

Vācija informāciju Eismontes minēto "humāno koridoru" nav komentējusi.

Eiropas Komisija (EK) vēl trešdien apstiprināja, ka tai būs tehniskas sarunas ar Baltkrieviju par migrantu repatriāciju, kas cenšas šķērsot Polijas robežu.

Savukārt Polija ceturtdien pavēstīja, ka aizturējusi 100 migrantus, kas naktī nelegāli iekļuvuši no Baltkrievijas teritorijas Polijā.

Robežas žogu pirms tam, pēc visa spriežot, izpostījuši Baltkrievijas dienestu pārstāvji, bet migranti apmētājuši Polijas drošības spēkus ar akmeņiem, šādi novēršot uzmanību no netālu notiekošā mēģinājuma robežu šķērsot nelegāli, pavēstīja Polijas Aizsardzības ministrija.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Savukārt kopš pagājušās pirmdienas notiek masveidīgi migrantu mēģinājumi no Baltkrievijas puses vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā.

Eiropas Savienība apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Aktuālākās ziņas