FOTO un VIDEO ⟩ Svinīgi tiek izgaismots Brīvības piemineklis (6)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Atklāts Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekts
Atklāts Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekts Foto: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas Republikas proklamēšanas dienā šodien plkst.19.30 tiks svinīgi izgaismots Latvijas tautas brīvības un vienotības simbols - Brīvības piemineklis, informēja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pārstāve Ilze Ošāne.

Paredzēts, ka Brīvības pieminekļa izgaismošanas atklāšana būs vērojama Latvijas Televīzijas tiešraidē "LTV1" kanālā no plkst.19.30 līdz 20. Septiņu minūšu īpaši izgaismošanai radītas mūzikas un gaismas performance mīsies ar stāstiem par Brīvības pieminekļa izgaismošanu un vēsturiskiem mirkļiem.

Pēc Ošānes paustā, 2018.gada nogalē domubiedru grupa bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera vadībā dibināja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu. Fonda mērķis bija nodrošināt Brīvības pieminekļa izgaismošanu - projekta izstrādi, projektēšanu un apgaismojuma uzstādīšanu.

Lai izgaismotu Brīvības pieminekli, fonds sāka labdarības kustību "Gaisma mūsu brīvībai!", aicinot ikvienu ziedot un kļūt par brīvības gaismas draugu. Reiz celts un atjaunots par tautas ziedojumiem, piemineklis gaismā tiks celts par tautas līdzekļiem, uzsvēra Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pārstāve.

Klātienē Brīvības pieminekļa mākslinieciskā izgaismošana būs skatāma līdz pat plkst.22.45, skaņas un gaismas performance septiņu minūšu garumā tiks atkārtota ik pa 15 minūtēm.

Komentāri (6)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu