S, 30.09.2023.

Apmānīja valsti par 21 000 eiro! Igaunijas iedzīvotājs gadiem tērē bezvēsts pazuduša cilvēka pensiju

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 5
Foto: Shutterstock

Kad 2008. gadā pēc vairāk nekā desmit gadiem bezvēsts pazudusī persona tika atzīta par mirušu, atklājās, ka visus šos gadus viņa bankas kontā saņemtā valsts pensija tika pārskaitīta uz citiem bankas kontiem, un personas konts bijis tukšs. Izrādās, ka naudu pārskaitījis viņa brāļadēls, kurš tagad saņēmis par to sodu, vēsta portāls "Postimees".

2008. gadā Vīlandes apriņķa iedzīvotājs pēc alkohola lietošanas izgāja no mājām un pazuda. Policija sāka meklēšanu, un tika ziņots, ka viņš ir bezvēsts pazudis. Par viņa atrašanās vietu ziņu nebija.

2019. gadā Tartu apriņķa tiesa pieņēma spriedumu, saskaņā ar kuru pazudušais tika atzīts par mirušu.

Taču, tā kā agrāk nebija likumīga pamata uzskatīt, ka viņš būtu miris, valsts 2008.-2016. gadam viņa kontā regulāri ieskaitīja pensiju.

Pēc tiesas sprieduma stāšanās spēkā atklājies, ka kāds izmantojis pazudušā SEB internetbankas lietotājvārdu un paroli un visus šos gadus no konta pārskaitījis pazudušās personas pensiju.

"Kriminālprocesa ietvaros tika nopratināts pazudušā brāļadēls, kurš liecībās norādīja, ka onkuļa kontā saņemto pensijas naudu izmantojis gan priekš ģimenes locekļiem, gan savu izdevumu segšanai.

Tāpēc viņš pārskaitīja naudu uz dažādiem bankas kontiem. Māsasdēls nesaprata, ka šādas darbības varētu būt noziegums, jo pazudušais onkulis joprojām naudu neizmanto," sacīja prokurore Maikena Mardima.

Oktobra sākumā pazudušās personas brāļadēls tika nodots tiesai, un viņam tika piespriests sešu mēnešu nosacīts cietumsods.

Turklāt notiesātajam jāmaksā valstij sev un citiem ģimenes locekļiem pārskaitītie 21 663 eiro un 19 centi.

Pēc prokurora domām, šādi gadījumi ir diezgan reti, jo ir jābūt vairākiem faktoriem, lai šāda situācija notiktu.

"Cilvēks, kurš saņem pensiju no valsts, pazudīs bezvēsts, kāds ļaunprātīgi izmantos viņa bankas kontu, un pēc gadiem pazudušais tiks pasludināts par mirušu. Šāds apstākļu kopums, protams, nav bieža parādība," sacīja prokurore.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 5

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu