FOTO un VIDEO ⟩ Vīnē vairāk nekā 30 000 cilvēki protestē pret Austrijas jauno Covid-19 karantīnas režīmu

Protesti Vīnē.

FOTO: AP/Scanpix

Sestdien, 20. novembrī, vairāk nekā 30 000 cilvēki Vīnē piedalās protesta akcijā pret jauno koronavīrusa karantīnas režīmu, kas Austrijā stāsies spēkā no pirmdienas, liecina policijas aplēses.

Mediji ziņo, ka gājiena dēļ traucēta satiksme Vīnes centrā. Daži protestētāji apmētājuši policistus ar pudelēm. Vairāki cilvēki aizturēti.

"Gaisotne ir nokaitēta," atzinis policijas pārstāvis.

Kā ziņots, Austrijas valdība nolēmusi no pirmdienas noteikt valstī karantīnas režīmu, kas sākotnēji būs spēkā desmit dienas. Šajā laikā lielākā daļa veikalu būs slēgti un kultūras pasākumi nenotiks. Skolas pāries uz attālinātām mācībām, tomēr būs atvērtas tiem, kuri nevar mācīties mājās.

Austrija sākotnēji noteica karantīnas režīmu tiem, kas nav potējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši. Šie noteikumi stājās spēkā pirmdien, bet, saslimušo skaitam turpinot strauji pieaugt, valdība paziņoja, ka nav citu variantu, kā piemērot karantīnas režīmu visiem.

Pēc desmit dienām tiks izvērtēti karantīnas režīma rezultāti, un, ja saslimušo skaits nebūs pietiekami mazinājies, tas, iespējams, tiks pagarināts vēl par desmit dienām.

Vēlākais, no 13. decembra, karantīnas režīms tiks atcelts vakcinētajiem un Covid-19 pārslimojušajiem cilvēkiem, bet nevakcinētajiem ierobežojumi paliks spēkā.

Austrijā ir viena no mazākajām vakcinācijas aptverēm Rietumeiropā. Slimnīcas ir pārpildītas, atkal pieaug Covid-19 upuru skaits.

Austrija arī ir pirmā valsts Eiropas Savienībā, kas paziņojusi, ka no februāra vakcinēšanās pret Covid-19 būs obligāta.

Aktuālākās ziņas